Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalna kontrola czasu przyjścia do pracy

24 Lut 2016 08:55 1467 20
 • Poziom 12  
  Witam serdecznie,
  jak zwykle miałem problem z odpowiednim doborem działu - proszę o poprawienie w razie pomyłki. Mam pewien problem z kontrolą czasu rozpoczęcia pracy moich pracowników. Specyfika działania mojej firmy powoduje, że 60% czasu przebywam na wyjazdach zagranicznych. W tym czasie w siedzibie firmy urzęduję 3 "inżynierów", którzy niestety zaczęli sobie sami regulować czas przyjścia do pracy. Szukam więc rozwiązania wprowadzenia kontroli czasu przyjścia do firmy. Zacząłem od rozwiązań prozaicznych, zwykła kamera IP - niestety tak szybko jak pojawiła się kamera, tak szybko pojawiły się "problemy z siecią i internetem". :D Kolejnym rozwiązaniem jest kamera z rejestratorem, ale w tym przypadku przegląd mógłby się odbywać wyłącznie po powrocie do firmy. Proszę o pomoc w znalezieniu rozwiązania.

  Dzięki i pozdrawiam.
 • Switche POE
 • Poziom 27  
  Rejestrator czasu pracy, czytnik we/wy przy drzwiach wejściowych + kamera IP z kartą SD i nagrywaniem po ruchu przy drzwiach, będziesz widział czy jeden odbija za wszystkich czy każdy tylko swoją kartę. Rejestrator może pracować w offline, jak wrócisz to soft sobie ściągnie historię. Poza tym możesz go zintegrować z systemem kadrowym. Najlepiej jeszcze czytnik zgrać z elektrozamkiem drzwi, wtedy widzisz kto otwiera drzwi kiedy jest to niewskazane.
 • Poziom 26  
  Dokładnie tak jak pisze Gitner czytnik we/wy przy drzwiach wejściowych + kamera IP z kartą SD i nagrywaniem po ruchu przy drzwiach.
  Jeżeli masz system alarmowy może ma możliwość rozbudowy o czytnik kart lub coś w tym stylu.
  Możesz zamknąć rejestrator w skrzynce metalowej wraz z routerem, ograniczasz dostęp do samych urządzeń i problemy się skończą.

 • Poziom 43  
  Zainteresuj się takim rozwiązaniem programowym http://generix.pl/rejestracja-czasu-pracy/time-expert/

  Kamera wystarczy analogowa skierowana na czytnik, rejestrator z przekierowanymi portami abyś miał pogląd z całego świata nawet na telefonie.
  Sprzęt zamknięty poza możliwościami "inżynierów".
 • Switche POE
 • Poziom 17  
  Rozwiązanie z "odbijaniem" kart i kontrolowanie poprzez kamerę czy nie oszukują wydaje mi się skomplikowane.
  Jeśli pracownicy mają służbowe telefony komórkowe to lepszym pomysłem jest usługa lokalizacji telefonu. W ten sposób skontrolujesz również czy nie wychodzą w czasie dnia pracy. Oraz będziesz miał możliwości sprawdzenia gdzie byli o określonej godzinie wczoraj itp.
  Ten system doskonale sprawdza się przy kontroli kierowców ciężarówek.
  Oczywiście mogą "zapominać" komórek z domu lub je "gubić" , ale odpowiedni zapis w regulaminie pracy powinien rozwiązać ten problem.
 • Poziom 16  
  Tylko rejestrator czasu pracy na karty. Daje to również elektroniczną ewidencja czasu pracy. Jej brak przy kontroli PIP kosztuje karę 5 tyś zł.
  Masz rejestracje co minute wiec bardzo dokładnie.
  Ponadto również mile są widziane kamery - dodatkowy element zwiększający wydajność i ukrócający kradzież czasu ( to jest i pieniędzy firmie) przez pracowników. (czas to pieniądz ).
  Jedno z rozwiązań. http://elektronix.pl/rcp1maxi.htm

 • Poziom 43  
  witekem napisał:
  Jej brak przy kontroli PIP kosztuje karę 5 tyś zł.

  Od kiedy?
  witekem napisał:
  Masz rejestracje co minute wiec bardzo dokładnie.

  Myślałem że zapisuje tylko odbicie danej karty...

 • Poziom 43  
  marek216 napisał:

  Kto napisał że wymagana w każdym zakładzie jest elektroniczna ewidencja czasu pracy, chociażby w sklepach osiedlowych? W przepisach mowa jest tylko o ewidencji czasu pracy - nikt nie uściśla w jakiej formie.
  Polecam czytanie ze zrozumieniem całości, a nie wyrwanych z kontekstu urywków, tym bardziej że zdarza mi się takowe systemy montować - na prośbę pracodawców - i nie w każdym obiekcie.
 • Poziom 38  
  Czytnik kart bez kamery to nieporozumienie. Praktycznie co dziennie jestem w jednej firmie gdzie szef jest kilkatysiecy kilometrów od siedziby i jedna osoba odczytuje karty kilku osób. Karty po prostu wiszą przy czytniku. No ale firma ogólnie działa co prawda każdy przychodzi jak chce.

 • Poziom 43  
  @sosarek a czy ja napisałem że czytnik to konieczność, dałem linka do przepisów niech się autor i ew. podpowiadacze zapoznają. Zakładam również, że kolega @witekem pisał ogólnie o ewidencji czasu pracy, a nie o czytniku jako konieczności.

 • Poziom 43  
  marek216 napisał:
  a czy ja napisałem że czytnik to konieczność, dałem linka do przepisów

  Przepraszam, napisał to Twój przedmówca, Ty podałeś przykład prawny i przez to myślałem że ustosunkowałeś się tak samo do jego wypowiedzi.
  janek1815 napisał:
  Czytnik kart bez kamery to nieporozumienie

  Wystarczy zamontować rygiel/zworę na drzwiach - wtedy będą pamiętac by odbić kartę by wejść do firmy - zpomną jej - trudno, może kolega ich wpuści na swoją - ale w tym przypadku jak nie raz było już napisane dodatkowo monitoring wizyjny.
  Prócz tego może sam AUTOR się w końcu wypowie, bo póki co rozmowa toczy się bez niego.
 • Poziom 31  
  Może trzeba zacząć im płacić za wyniki a nie za godziny?
 • Poziom 23  
  Firma ROGER ma dokładnie taki system, o jaki chodzi - terminal RCP z wbudowaną kamerą.
  Jak nie chcesz samodzielnego RCP, to zamontuj depozytariusz kluczy do pomieszczeń. Każdy pracownik musi pobrać klucz albo do pomieszczenia albo kartę do terminala komputerowego. W depozytariuszu masz kamerę (są depozytariusze nawet z alkomatem, nie weźmiesz karty czy klucza jak nie dmuchniesz - stosowane w firmach z dużą flotą samochodową), rejestrację czasu logowania itd.
 • Poziom 38  
  Czytnik linii papilarnych chyba byłby najprostszym rozwiązaniem. Nie da się go oszukać jedna osoba za drugą nie odbije bo jak. Nawet kamera jest zbędna.
 • Poziom 7  
  Witam wszystkich,
  Zaciekawił mnie post, ile kosztują takie systemy? mam na myśli oprogramowanie i podstawowy zestaw.. Nie można się doszukać. :)
 • Poziom 38  
  Nie wiem kto i gdzie ale widziałem takie cudo w urzędzie skarbowym. Szukaj w google pod hasłem biometryczny system kontroli.

 • Poziom 43  
  waszka.p napisał:
  Zaciekawił mnie post, ile kosztują takie systemy? mam na myśli oprogramowanie i podstawowy zestaw.. Nie można się doszukać. :)

  Czego nie możesz się doszukać? Potrzebny byłby zestaw,np.PR313, do tego interfejs UT2USB, zasilacz buforowy, oprogramowanie do ściągnięcia ze strony Rogera.
 • Poziom 7  
  Wpisuje PR313 i nie mogę wyszukać ceny :(, oprogramowanie do kontroli czasu pracy firmy roger jest darmowe? Przepraszam, ale nie znam się na tym..

 • Poziom 43  
  waszka.p napisał:
  Wpisuje PR313

  Wdarł się błąd, chodziło oczywiście o PR311, tak, oprogramowanie jest do pobrania za darmo, do tego jeszcze potrzebny interfejs do komputera np.UT2-USB.