Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung samsung le37a330 - przebarwienia kolorów

24 Lut 2016 10:31 2313 6
  • Poziom 10  
    Witam , padł mi telewizor samsung le37a330 tzn. obraz jest przebarwiony tak jakby w komputerze zmieniona rozdzielczość , dołaczam zdjęcia , miesiąc wczesniej lutowałem zimne luty w zasilaczu bo się wyłaczał i do tej pory działał dobrze , aż tu nagle takie coś , czy to jest już uszkodzenie matrycy , czy T-con , proszę o podpowiedzi fachowców samsung samsung le37a330 - przebarwienia kolorów samsung samsung le37a330 - przebarwienia kolorów
  • Spec od monitorów
    Zobacz jaka matryca i T-con w twoim TV, potem po analogi szukaj "coś podobnego" jak w Link

Na tym forum opcja (Szukaj)
    Cytat:
    Fraza: le37a330 Znaleziono 21 wyników(0,39 s)
  • Poziom 25  
    I t-con i matryca.W t-con pewnie AS19F a w matrycy pierwszy flex od lewej.
  • Poziom 10  
    witam , dzięki za odzew ale trochę to dziwne aby obydwie rzeczy padły w tym samym czasie , jeżeli chodzi o T-con to tam mam jakiś inny niż koledzy opisują (załączę fotki) , może to padła tylko matryca?ale czy te przebarwienia są tym spowodowane samsung samsung le37a330 - przebarwienia kolorów samsung samsung le37a330 - przebarwienia kolorów ?
  • Spec od monitorów
    Na początek pomierz napięcia na T-con wystawiane przez ukł. Gamma BUF22821 Link_ datasheet
    - pkt. opisywane jako V22 ..... V1

• Spec od monitorów
    Brakuje napięć na pin.1, 38 Vcom1 Vcom2
    *jedno z nich może być nie używane, musisz zobaczyć jak to zrobiono na płytce
    prawidłowe Vcom ok.6,8V

Brakuje także napięć od OUT19 do OUT22

Popatrz co wytwarza (gdzie jest tworzone) owe Vcom ?

Link

Dla niektórych matryc pomiędzy T-con i matryca jest płytka i tam czasem są opisane wartości na pkt. kontrolnycj > nam potrzebne
    Cytat:
    VCOMG1 5.8V
    VON 18.73V
    CPV1 2.2V
    VOFF (- 7.5V) zminusem
    VCOMG2 6.01V