Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes ML W164 3.2cdi Turbosprężarka

24 Lut 2016 10:54 2064 4
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich , mam problem z Mercedesem ML W164 2008r 3.2CDI , po dodaniu gazu wystarczy tak do 2000 obrotów i ściągnięciu nogi z gazu gdy obroty spadają słychać w okolicy intercoolera dziwne buczenie takie zasysanie powietrza( jak by odkurzacz). W samochodzie zostały zmienione oba kolektory ssące (był luz na klapkach w kolektorach) jest nowy silniczek nastawnik który steruję klapkami( długością kolektora ssącego ) i zostało zregenerowane turbo. Cały układ dolotowy jest sprawdzony nie ma żadnej dziury. Moje podejrzenie to coś z geometrią turbiny ale Gość gdzie była regenerowana turbina twierdzi że tu wszystko w porządku .Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, dzwiękiem. Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 11  
    Zapomniałem dodać że po sprawdzeniu komputerem występuje jeden błąd:
    2647-prawy przepływomierz powietrza ,wartość powyżej limitu-stały
    Nie da się go skasować, podmieniłem przepływomierze prawy z lewym ale dalej ten sam błąd bez zmian.Więc przepływomierz powinien być ok.Sprawdziłem napięcie we wtyczce do tego przepływomierza i jest.
  • Poziom 2  
    Witam kolegę, czy rozwiązałeś problem buczenia (zasysanie) po zdjęciu gazu tak z około 2000 obrotów.
    Pozdrawiam
    RS
  • Poziom 11  
    Goldiii napisał:
    Witam kolegę, czy rozwiązałeś problem buczenia (zasysanie) po zdjęciu gazu tak z około 2000 obrotów.
    Pozdrawiam
    RS

Poszła nowa ( nie regenerowana ) turbina.
  • Poziom 2  
    Czyli, Turbo do wymiany! Dzięki za odpowiedz.