Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 1.6hdi 2010 90 - Zgasł i nie odpala, załączam logi z Diagboxa

24 Lut 2016 11:20 2139 1
  • Poziom 11  
    Witam.

Partner podczas dojeżdżania do skrzyżowania zgasł i odmówił dalszej współpracy.

Zholowany pod blok, gdzie:

1. wymieniłem filtr paliwa i powietrza, odpowietrzyłem
    2. diagbox wskazał problem z EGR.
    3. Egr został wyczyszczony, rozebrany na części pierwsze, elektronika pod kapsułką wyczyszczona (już zielone nagar korozji się zbierał). Miernik potwierdził przejście od pinów wtyczki do poszczególnych elementów.
    4. EGR włożony w pozycji zamkniętej.

W Diagboxie dałem naprawę i nowy elementy, by go rozpoznał, jednak komp widzi błędy, przy czym wcześniej błędy które były w EDC usunąłem i już się nie pojawiły. Błędy są przy logach z kręcenia rozrusznikiem.

Sprawdziłem wtyczki, wyciągnąłem BSM, wygląda ok.

Zdjąłem z wtryskiwacza rurkę od przelewu, podczas kręcenia paliwo się pojawia, więc pompa chyba pracuje.

Niestety co chwilę pada, więc są problemy z "pracą".

Nie sprawdzałem wtryskiwaczy, ani przepustnicy powietrza.

Historia:

Miesiąc temu po tankowaniu na orlenie auto kiepsko zapalało, albo zapalało i gasło, na wolnych obrotach czuć było wibracje na samochodzie od silnika.
    Po kolejnym tankowaniu było Ok.

Teraz znowu tankowanie, auto znowu kiepsko odpalało, najpierw na jeden, dwa cylindry, jak już odpaliło na jałowym trzęsło, zaś przy jeździe było dobrze.
    Zgasł przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i koniec.

Auto było prawdopodobnie bite kiedyś.

W Krakowie jak dzwoniłem nie za bardzo są chętni do diagnozy, a płacenia za lawetę by wozić od jednego do drugiego mechanika nie uśmiecha mi się.

Peugeot Partner 1.6hdi 2010 90 - Zgasł i nie odpala, załączam logi z Diagboxa Peugeot Partner 1.6hdi 2010 90 - Zgasł i nie odpala, załączam logi z Diagboxa Peugeot Partner 1.6hdi 2010 90 - Zgasł i nie odpala, załączam logi z Diagboxa Peugeot Partner 1.6hdi 2010 90 - Zgasł i nie odpala, załączam logi z Diagboxa Peugeot Partner 1.6hdi 2010 90 - Zgasł i nie odpala, załączam logi z Diagboxa Peugeot Partner 1.6hdi 2010 90 - Zgasł i nie odpala, załączam logi z Diagboxa
    Czekam na sugestię, może ktoś wywnioskuje coś mądrego.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Sprawa wyjaśniona, w serwisie zdiagnozowali zalepienie wtryskiwaczy, stanowczo odradzają tankowanie na Orlenie, gdyż tam dodają za dużo biokomponentów i np z KIA mają ciągłe problemy, gdyż paliwo z Orlenu zalepia sitka regulatorów WC.

Metoda naprawy: podgrzanie wtryskiwaczy.... palnikiem, czy też opalarką.