Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sieci po przywróceniu ustawień fabrycznych

24 Lut 2016 11:53 2274 5
  • Poziom 2  
    Witam.

Posiadam laptop Lenovo G50.
    Jakiś czas temu zainstalowałam windows 10, jednak się nie sprawdzał, komputer nie chodził tak jak powinien, zatem chciałam wrócić do windows 8.1 i przywrociłam ustawienia fabryczne. Po przywróceniu ustawień fabrycznych, mam problem z internetem, a dokładniej z przeglądarkami. Zdążyłam wejść w internet explorer pobrać mozille i na tym koniec. Z routerem jest wszystko ok ponieważ internet działa zarówno na tablecie jak i telefonie. Laptop wykrywa sieć ponieważ jest połączony z wifi, sklep działa bez zarzutu, czyli laptop 'widzi' internet.
    Jeśli macie jakiś pomysł, poradę napiszcie mi jak 'krowie na rowie' co mam zrobić ponieważ nie jestem ekspertem w dziedzinie komputerów. Jeśli mam zresetować ustawienia routera czy kart sieciowych proszę mi napisać gdzie to znajdę. Czytałam w internecie że może trzeba wpisać ręcznie ip i serwery dns. Skąd to wziąć i gdzie wpisać?

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Nie rozumiem twojego pytania. Internet działa czy nie działa? Raz piszesz że nie działa a potem piszesz że działa Sklep. Mógłbyś mi to wytłumaczyć?
    Chętnie pomogę.
  • Poziom 31  
    Paula-Ms25 ja to zrozumiałem tak, jakby wszystkie inne aplikacje korzystające z internetu działały poprawnie, posiadając połączenie z netem, a tylko przeglądarki się nie łączą ? Czy o to ci chodziło ?
  • Poziom 24  
    Próbowałaś zapomnieć sieć, lub rozłączyć się z nią (prawym przyciskiem myszy na połączenie, rozłącz) i połączyć się ponownie?
  • Poziom 14  
    Paula-Ms25 napisał:
    Laptop wykrywa sieć ponieważ jest połączony z wifi, sklep działa bez zarzutu, czyli laptop 'widzi' internet.

To ze laptop laczy sie do sieci wifi nie oznacza, ze ma dostep do netu.
    Zamiesc wyniki polecen: "ipconfig /all | ping onet.pl | ping 192.168.1.1 | ping 192.168.0.1".
  • Poziom 2  
    Chodziło o to że wszystkie aplikacje związane z internetem działały tylko nie przeglądarki. Sieć próbowałam zapomnieć, resetowałam i nic. Już sobie poradziłam, aktualizowałam znów do Windows 10. i wszystko działa o niebo lepiej niż wcześniej. pozdrawiam i dzięki za chęć pomocy.