Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HYUNDAI TUCSON - brak czasowych obrotów wycieraczek

zybi46-51 24 Feb 2016 12:06 3969 4
    zybi46-51
    Level 2  
    Od pewnego czasu w moim samochodzie wystąpił problem z wycieraczkami a mianowicie: spryskiwacz i czasowe obroty wycieraczki nie działają, kiedy przełączę na najszybsze obroty i ponownie przełączę na spryskiwacz to jest dwukrotna możliwość ich uruchomienia, w ten sam sposób można uruchomić wolne obroty. Przeglądając internet znalazłem porady, iż winowajcą tych problemów może być przełącznik zespolony przy kierownicy lub przekaźnik. Wymieniłem przełącznik oraz przekaźnik (95225-2E300) znajdujący się w komorze silnika, jednak problem nadal istnieje. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
    złowrogi_boncur
    Level 27  
    Do sprawdzenia prąd na silniku wycieraczek podczas załączania czasowych, kolejna rzecz to rozłączyć mechanizm wycieraczek i sprawdzić ręką czy się nie zatarł, jeśli wszystko ok to silnik do rozebrania i doginania blaszek w środku.
    zybi46-51
    Level 2  
    Jak wcześniej pisałem wycieraczki nie są zatarte i chodzą. Jednak problem polega na tym, iż działają tylko dwa lub trzy razy po przełączeniu na najszybsze obroty i z powrotem. Bardzo dziękuję za odpowiedź proszę o więcej szczegółów dot. silnika wycieraczek.
    WBART
    Level 19  
    Silnik do rozebrania i ścieżki do wyczyszczenia. Silnik nie widzi krańcowego położenia i nie będzie uruchamiał trybu przerywanego.
    zybi46-51
    Level 2  
    Dziękuję bardzo za pomoc, kupiłem silniczek na alegro i po wymianie problem został rozwiązany.