Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner kina domowego do filmów i nie tylko

24 Lut 2016 12:07 867 12
  • Poziom 5  
    Cześć poszukuję jakiegoś porządnego amplitunera (jak w temacie) tak do 3-4 tysięcy. Najlepiej z jakimś porządnym nagłośnieniem 5.1 też tak w podobnej cenie. Zależy mi przede wszystkim na komfortowym oglądaniu filmów wszelakiej maści i rodzaju z dobrym dźwiękiem i sporej ilości wejść hdmi żeby móc dzieciakom konsole popodłączać i żeby też to jakoś fajnie śmigało. Poradzicie mi coś konkretnego w podobnym budżecie?
  • Poziom 39  
    Denon AVR X 4100 lub Marantw SR 6009.
  • Poziom 5  
    Dzięki za poradę. A jakieś głośniki ?
  • Poziom 20  
    Jeśli chcesz wydać 6-8kzł na sprzęt to trochę inaczej rozłożył bym fundusze. Trochę słabszą elektronikę, a lepsze głośniki. Z amplitunerów: Denon X2200, Onkyo 646 lub Yamaha 679. Resztę pieniędzy przeznaczyłbym na głośniki:
    - zestaw bardziej kinowy: Klipsch R28F /25C/15M +R12SW
    - zestaw bardziej muzyczny: Heco Music Style 900/200/Center+Sub25A
  • Poziom 5  
    No z 6-7 tyś mogę zapłacić. Byłem w sklepie, to nie podobało mi się to HECO. Klipsche sprawdzałem, ale chyba inny model i mi się spodobały.

A co do tych amplitunerów, to jaki byś mi polecił i czym się różnią? Ciężko po parametrach na stronie wyciągnąć jakieś sensowne wnioski.
  • Poziom 20  
    Wszystko zalezy od głośników z jakimi ma grać amplituner. Te amplitunery funkcjonalnie są bardzo podobne. Jeśli zależy Ci bardziej na kinie poszedł bym w kierunku Onkyo. Dobrze zgrywa się z Klipschami. W porównaniu do pozostałych modeli, nie ma skalera obrazu do rozdzielczości 4K, natomiast przepuszcza ten sygnał.
    Yamah podbije skraje pasma, więc w połączeniu z klipschem może się okazać że gra za ostro jak dla Ciebie. Nie obsługuje standardu Dolby Atmos.
    Denon gra najbardziej liniowo, bez podbarwień. W porównaniu do konkurentów jest to model wyższy, i najdroższy z nich. Zagra poprawnie zarówno z Heco jak i Klipschem.
  • Poziom 5  
    Przeważać będzie kino, ale muzyczka też czasem popłynie, choć audiofilem nie jestem. Zależy mi żeby nie była podbita góra, bo to mnie drażni we wszystkich zestawach. Bas może być lekko wzmocniony. Dolby atmos nie przewiduję w najbliższym czasie, ale telewizor 4K owszem. Czyli raczej Onkyo + Klipsch ?
  • Poziom 20  
    jak dla mnie najbardziej optymalne połączenie.
  • Poziom 6  
    Najlepiej posłuchaj w sklepie różnych konfiguracji - łącznie z różnymi moelami Klipscha i różnymi urządzeniami Onkyo.
  • Poziom 5  
    Jeśli Onkyo zagra dobrze z Klipschem tak jak trzeba, to biorę dziś. Zbieram się na posłuchanie.

• Poziom 26  
    Naturalnym konkurentem dla Klipscha jest Polk Audio - jeśli salon audio, w którym będziesz słuchał będzie je miał, to warto się zapoznać. Grają cieplej spokojniej ale niemniej przestrzennie. Dźwięk będzie mniej męczył.
  • Poziom 10  
    Yamaha serii Aventage RX-A850 + Dali Zensor 7

W filmach może brakować trochę niskich tonów, do załatwienia poprzez dołożenie subwoofera. Generalnie bardzo przyjemnie wyważony dźwięk, sporo detali. Dźwięk stereo bajka.
    Porównywałem to z Denonem AVR X3100 oraz ze starszym modelem Harmana, nie pamiętam modelu.
    Głośników było sporo obsłuchiwanych. Zensor 3, Monitor Audio Bronze.

W takim polecaniu jest problem następujący. Każdy ma inny słuch i jednemu będzie się odsłuch z danego zestawu podobał, a drugiemu nie. W związku z tym polecam mimo wszystko pójść do salonu audio i poprosić o odsłuch.
  • Poziom 5  
    Dziękuję za porady. Yamachy są dla mnie trochę za jasne, to rzecz którą zauważyłem przy większości odsłuchiwanych egzemplarzy. Co do głośników, to po odsłuchu rozważam Mercury 7 i Rf26/52. Amplituner już wybrałem, będzie to Onkyo 646. Byłem w salonie i posłuchałem większości zaproponowanych zestawów i sporo "informacji" się pokryło, ale jednak każdy słyszy trochę inaczej :) Mimo to , dobry punkt odniesienia te wcześńiejsze dyskusje.