Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Połączenie laptopa i pc po sieci domowej

24 Lut 2016 15:04 1224 5
 • Poziom 11  
  Niecały miesiąc temu kupiłem laptopa. No i dziś pomyślałem, że zamiast wymieniać dane między laptopem, a komputerem stacjonarnym przez zewnętrzny dysk przenośny USB, wygodniej będzie, aby komputery te widziały się w sieci. Podłączony jestem do sieci UPC. Komputer stacjonarny po kablu do routera UPC, a laptop przez WiFi do tego samego routera. Połączenie między komputerami udało mi się uzyskać, widzą się. Problem jest jednak taki, że szybkość przesyłania klipu wideo w formacie MPEG2 jest strasznie mała, waha się na poziomie 4-6MB/s. Czy to normalne? Przesyłając ten sam plik przez zewnętrzny dysk USB szybkość kopiowania wynosi około 60MB/s.
  Czy powinienem może włączyć jeszcze jakąś opcję, aby ten transfer był przyzwoity?

  Załączam zrzut ekranu w trakcie przesyłania pliku z laptopa na komputer stacjonarny:

  Windows 7 - Połączenie laptopa i pc po sieci domowej

  Proszę o pomoc.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  Jeśli masz połączenie WiFi <-> Router <-> LAN to przy standardowym routerze takich prędkości (~60MB/s) nie uzyskasz. Jeśli router masz gigabitowy i karty w obu komputerach też są gigabitowe to bardziej realna jest do uzyskania prędkość o której piszesz. W przypadku podłączenia WiFi musiałbyś mieć w komputerze kartę WiFi AC i router też musiałby działać w tym standardzie, chociaż pewności nie mam co do uzyskania tak wysokich prędkości.
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Poziom 11  
  Dziękuję za odpowiedź. Przypuszczałem, że ta prędkość będzie wyższa.

  W stacjonarnym mam kartę RTL8111E (10/100/1000 Mbit). Laptop to wyższy model MSI - w specyfikacji na stronie producenta piszą, że karta sieciowa to Killer Gb LAN, a WLAN to 802.11 ac. Na routerze nie znalazłem informacji tego typu. Jest to standardowy router udostępniany przez UPC, która oferuje na nim dostęp do Internetu na poziomie do 120MB/s. Tyle informacji udało mi się uzyskać.

  Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie, dodałem do udostępnianych bibliotek na obu komputerach bibliotekę Dokumenty:

  Windows 7 - Połączenie laptopa i pc po sieci domowej

  Jednak tak jak widać na obrazku z poprzedniego mojego postu, biblioteka Dokumenty nie jest widoczna bezpośrednio. Można natomiast na około dostać się do folderu Moje dokumenty poprzez udostępniony zasób Users. Czy to tak właśnie ma wyglądać?

  Dodano po 5 [godziny] 44 [minuty]:

  Już znalazłem - trzeba rozwinąć Grupę domową i wtedy mamy dostęp do wszystkich udostępnionych bibliotek komputerów w sieci domowej:

  Windows 7 - Połączenie laptopa i pc po sieci domowej

  Dziwne jednak, że nie widać zasobu Dokumenty po rozwinięciu komputerów w Sieci:

  Windows 7 - Połączenie laptopa i pc po sieci domowej
 • Specjalista Sieci, Internet
  @Myopic
  Sieć wifi może być zawalona, zaszumiona innymi sieciami - skoro masz UPC, to inni też ich mają... - w dodatku UPC udostępnia na swoim sprzęcie też WiFree (swoją własną sieć wifi tylko dla klientów UPC) - więc i bałagan spory jest w eterze.

  Na laptopie zastosować jakiś skaner wifi (InSSIDer Home) i tu podać wyniki.
  Myopic napisał:
  standardowy router udostępniany przez UPC, która oferuje na nim dostęp do Internetu na poziomie do 120MB/s. Tyle informacji udało mi się uzyskać.

  Kolega myli jednostki - oferowane prędkość internetu to Mb (megabity) a nie MB (megabajty) - MB operujemy w sieci lokalnej - ale tak jak już napisano - cały sprzęt, cała sieć musiałaby pracować na 1 Gb (wifi też).
  Czyli sieć wifi to tylko AC (jeśli chcesz mieć teoretycznie 60 MB - megabajtów), a sieć LAN właśnie 1 Gb.
 • Poziom 11  
  Dzięki za odpowiedź.
  Tak, oczywiście, UPC udostępnia dostęp do Internetu na modemie takiego typu jaki ja mam w domu z prędkością do 120Mb/s, a nie jak napisałem wcześniej 120MB/s. Moje przeoczenie.
 • Specjalista Sieci, Internet
  KOCUREK1970 napisał:
  Na laptopie zastosować jakiś skaner wifi (InSSIDer Home) i tu podać wyniki.

  Co z tym?.