Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo Mk3 130km tdci 2.0 - słabszy po regeneracji wtryskiwaczy

dzikikurp 24 Feb 2016 15:31 1812 5
    dzikikurp
    Level 2  
    Witam użytkowników. otóż mam problem ze swoim fordem
    a mianowicie jest słabszy po regeneracji wtryskiwaczy na kompie nic nie ma jest czysty, a nie wiadomo o co mu chodzi.mam wrażenie jak by turbina zaczęła ciągnąć od ok 2700 obr, dodam ze rano jak go odpalę chodzi w miarę normalnie ale jeżeli miałbym ruszyć nim po chwili odpalenia - ma ochotę zgasnąć,
    prędkość jaką mogę max osiągnąć to ok 170km, zwiększyło mu się spalanie znacznie.
    szymon198312
    Level 30  
    Jakie masz korekcję wtryskow?
    wojciechjanusz
    Level 27  
    szymon198312 wrote:
    ale jeżeli miałbym ruszyć nim po chwili odpalenia - ma ochotę zgasnąć
    Sprawdź może działanie gruszki turbiny. Na wolnych obrotach zdejmij wężyk z króćca gruchy - sztanga ma natychmiast (w ciągu 0,5 s) wysunąć się maksymalnie z gruchy, po założeniu wężyka prawie tak samo szybko ma powrócić w pozycję wyjściową.
    Jeżeli chodzi leniwie i nie dochodzi do krańcowych położeń, to albo elektrozawór podciśnieniowy jest uszkodzony, albo układ podciśnienia jest nieszczelny. Lub pomylone są wężyki (turbo + EGR).

Czy jesteś pewny na 100% regeneracji wtrysków? Widziałem już różne... "regeneracje". Tylko oryginalne zaworki i końcówki Delphi dają gwarancję prawidłowej pracy wtryskiwaczy. Wielu naprawiaczy pcha w nie zamienniki - to prawie zawsze jest porażka - jak nie od razu, to zaraz potem...

EGR domyka się? Nie dymi na czarno po rozruchu i dodaniu gazu? Najlepiej zdjąć i zaślepić wężyk sterujący EGR-em, zawór pozostanie stale zamknięty, bo chyba w Mk3 EGR jest "ślepy", bez czujnika położenia - wiec robota na pół minuty (zamiast blaszki).
    dzikikurp
    Level 2  
    Jeżeli chodzi o regenerację wtryskiwaczy to zapewniał mnie ze zaworki delphi, ale na rezce mu nie patrzyłem ,
    ma znacznie ustawienie wtryskiwaczy??? czy trzeba je pod jakimś kontem ustawić
    po odpaleniu wiadomo puszcza chmurkę ale nie jest to taka chmura duża.
    zastanawiam się nad faktem;
    zamontowaniu wtryskiwaczy i ponownym zakodowaniu było cud malinka aż tu po przejechaniu ok 250 km takie objawy mi wyskoczyły
    auto jeździ ale wkurza bo wiem że nie jest to ten sam mondek co był
    wojciechjanusz
    Level 27  
    dzikikurp wrote:
    zamontowaniu wtryskiwaczy i ponownym zakodowaniu było cud malinka aż tu po przejechaniu ok 250 km takie objawy mi wyskoczyły
    W tej sytuacji rób próbę przelewową - na pierwszy ogień. Prawie wszystko mówi o wtryskiwaczach, a nic nie kosztuje...