Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Nice mc 424 sterowanie dwoma si這wnikami osobno

24 Lut 2016 15:56 936 15
  • Poziom 10  
    Witam panowie mam do Was takie pytanie czy istnieje mo磧iwo嗆 sterowania dwoma si這wnikami osobno? tz jeden si這wnik do jednej bramy drugi do drugiej ? Z g鏎y dzi瘯uje za odp.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Sprecyzuj prosz...
    Jedna centrala, dwa si這wniki, gdzie jeden jest zamontowany w jednej bramie jednoskrzyd這wej , a drugi w drugiej i wszystko za pomoc jednej centrali?
    Je瞠li dobrze zrozumia貫m, to mo積a, ale tylko tak 瞠 uaktywniaj帷 "furtk" otwiera si jedno skrzyd這 (jedna brama) , albo normalnie dwa skrzyd豉( obydwie bramy r闚nocze郾ie...)
  • Poziom 10  
    Tak dok豉dnie o to chodzi, to z furtka to wiem jak zrobi, tylko zastanawiam si czy da si to rozdzieli aby obie by造 niezale積e, my郵 nad przeka幡ikiem blokuj帷ym drugi si這wnik tylko nie bardzo mam pomys jak go pod陰czy .
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Z tym modelem raczej nic nie zrobisz. Centrala odczyta twoj ingerencj jako b陰d i zatrzyma b康 cofnie drugie skrzyd這...
  • specjalista -automatyka bramowa
    Chyba tylko dodatkowe radio i przeka幡ik czasowy odcinaj帷y 1 skrzyd這 na czas otwierania ca貫j bramy liczony razem z op騧nieniami mi璠zyskrzyd這wymi.
    Kombinacje z odcinaniem si這wnika pierwszego skrzyd豉 sygna貫m z drugiego si這wnika nie wypali bo w tej centrali nie da si ca趾owicie wy陰czy mi璠zyskrzyd這wych op騧nieni ani na otwieraniu ani na zamykaniu.
    Chyba masz 鈍iadomo嗆 瞠 przy takiej instalacji odpada ca趾iem niezale積e sterowanie bram. Prawd m闚i帷 nie wiem co si stanie gdy np przy otwartej furtce naci郾iesz sterowanie ca這軼i - je郵i w陰czy si otwieranie drugiego skrzyd豉 - p馧 biedy, gorzej jak zacznie zamyka si furtka.... (zamiast otwierania dostaniesz zamykanie) - i mo瞠 wyj嗆 par kwiatk闚 przy zatrzymywaniu skrzyde w czasie ruchu.
  • Pomocny post
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Jest jeszcze jedno wyj軼ie...Mc424 s do嗆 drogie (a jeszcze jakie przeka幡iki , mo瞠 radia itp). Sprzedaj i kup niezale積e centrale na 24V (dost瘼ne m.in. na znanym wszystkim portalu aukcyjnym...)
  • Poziom 10  
    kupi貫m j w dobrej cenie wi璚 nie b璠zie mi si op豉ca :) a poza tym przy bramie wjazdowej mam ten sam kit i ju jest to synchronizowane 陰cznie z pod鈍ietleniem czasowym podjazdu oraz gara簑 szkoda mi rozwala to wszystko.
    Albo i嗆 w kierunku kombinacji z czas闚kami i dodatkowym odbiornikiem albo (za przedm闚c) dokupi ta雟z centralk - jedn sztuk (najmniej okolice 250z) i sterowa j kablowo (je郵i bramy s blisko) z drugiego kana逝 NICE (opcja niewiele dro窺za od kombinacji) albo druga centralka plus dodatkowe radio (opcja sporo dro窺za od kombinacji).

Ps. Do radyjek Nice - Smilo i Flor s tanie zamienniki odbiornik闚 Proximy.
  • Poziom 10  
    ale to nic nie zmienia nadal b璠 mia otwieranie np bramy nr1 lub bramy 1 i 2 a nie ka盥ej niezale積ie. bramy s ok 8 metr闚 od siebie.Panowie a co wy na to ...
    drugie radio dzia豉j帷e na falach Nice, dodatkowe radio zaprogramowa na osobnym przycisku na pilocie, radio za陰cza這 by dwa przeka幡iki jeden blokuje si這wnik drugiej bramy(przeka幡ik czasowy), a drugi (zwyk造) za陰cza centrale poprzez prze陰cznik kluczowy ( styk 11 z 15) co wy na to?? mysle ze koszt max 150zl.
    Cytat:
    a drugi (zwyk造) za陰cza centrale poprzez prze陰cznik kluczowy ( styk 11 z 15) co wy na to??

Nie ma potrzeby u篡wania drugiego przeka幡ika - programujesz wszystko sposobem 2 (dowolny guzik pilota do dowolnego kana逝 odbiornika) i guzik pilota, kt鏎ym chcesz otwiera skrzyd這 2 (czyli de facto ca陰 bram) dopisujesz do kana逝 1.

W tej metodzie jest niestety par zonk闚 w niekt鏎ych kombinacjach otwierania i zamykania:
    Powiedzmy 瞠 chcesz otworzy skrzyd這 2 (normalnie spodnie) - uruchamiasz kana 1 odbiornika, drugi przeka幡ik blokuje skrzyd這 1 i otwiera si tylko skrzyd這 2.
    Nast瘼nie chcia豚y OTWORZY skrzyd這 1 za pomoc kana逝 2 odbiornika czyli cz窷ciowego otwarcia i tu zonk - przecie centrala PAMI邛A 瞠 skrzyd這 1 jest otwarte (mimo 瞠 w rzeczywisto軼i jest zamkni皻e bo odpi掖 je przeka幡ik ale logika centralki odnotowa豉 otwarcie ca這軼i) i b璠zie pr鏏owa豉 zamkn望 zamkni皻e skrzyd這 a nie otworzy i w rezultacie zadzia豉 amperometryka - i albo nie zrobi nic bo skrzyd這 jest w strefie kra鎍owej albo zadzia豉 normalnie czyli otworzy je odrobin a nast瘼ny ruch b璠zie zawsze otwarciem czyli wszystko si pochrzani.

Podobna sytuacja: chcesz otworzy 1 skrzyd這 - u篡wasz otwierania cz窷ciowego czyli kan. 2 odbiornika. Nast瘼nie chcesz OTWORZYC drugie skrzyd這 - i kolejny zonk bo centralka ma tak fabrycznie ustawion logik 瞠 zamiast w takiej sytuacji (czyli otwarte jedno skrzyd這 za pomoc funkcji furtki) w陰czy otwieranie drugiego skrzyd豉 czyli de facto ca貫j bramy - zaczyna zamyka to otwarte (tak jakby drugi raz u篡 guzika od furtki) i zamiast otwierania skrzyd豉 2 masz zamykanie z powrotem skrzyd豉 1.

Co si b璠zie dzia這 je郵i zatrzymasz otwieranie kt鏎ego skrzyd豉 w trakcie - nie chc ju dywagowa - sprawa dla matematyka.

Koszt kombinowanej wersji to ok 220 (a nie 150) z - przeka幡ik czasowy ponad st闚k , odbiornik Proximy ok 110 z.

Wersja z drug centralk: centralka ok 150 z (Elmes STB24VM1, cena z A...o), 300 z (Eldrim eL13E ), odbiornik j/w. czyli z Elmesem niewiele dro瞠j ni kombinacje.
  • Poziom 10  
    My郵 瞠 to wszystko trzeba przetestowa, kto ju pisa 瞠 centrala odpi璚ie jednego si這wnika uzna za b陰d, a tak nie jest dzia豉 bez problemu na jednym si這wniku, r闚nie opcja z furtk (sprawdza貫m przed chwil) otwieram jedno skrzyd這 (furtka) p騧niej pr鏏uje otwiera ca陰 bram i nie zamyka otwartego skrzyd豉 tylko otwiera zamkni皻e czyli ca陰 bram. Mo瞠 nice wprowadzi jakie poprawki ? Nie wiem kolego gdzie takie ceny kupowa貫m z 2 miesi帷e temu przeka幡ik czasowy i zap豉ci貫m ok 50z.
    Cytat:
    (sprawdza貫m przed chwil) otwieram jedno skrzyd這 (furtka) p騧niej pr鏏uje otwiera ca陰 bram i nie zamyka otwartego skrzyd豉 tylko otwiera zamkni皻e czyli ca陰 bram

To 瞠 si zamyka akurat klarowa mi go軼iu z Nice przez telefon.
    Jednak pozostaje sytuacja z otwieranym na pocz徠ku drugim skrzyd貫m. (pierwsza opisana).
    Cytat:
    Nie wiem kolego gdzie takie ceny kupowa貫m z 2 miesi帷e temu przeka幡ik czasowy i zap豉ci貫m ok 50z.

Napisz jaki to - przeka幡iki skracaj帷e d逝gi impuls albo impulsuj帷e w czasie d逝giego impulsu (tudzie z op騧nionym startem) - zgoda, tyle stoj. Znajd mi za to za tyle przeka幡ik (przemys這wy, nie samodzie趾 z kitu AVT) kt鏎y dostaje kr鏒ki impuls i go wyd逝瘸 czyli co takiego:
    http://www.sklep.elektroportal.pl/pcu-504-prz...-czasowy-z-podtrzymaniem-po-zan,3,30594,30595.

A przetestowa owszem trzeba - nawet na razie z jak捷 czas闚k samodzie趾. Mo瞠 wszystkie zonki by造by akceptowalne (bo to 瞠 b璠 pewne jak 2 a 2 jest 4). Zawsze mo積a dokupi p騧niej drug centralk a czas闚k u篡 do np zapalania 鈍iat豉.

Cytat:
    kto ju pisa 瞠 centrala odpi璚ie jednego si這wnika uzna za b陰d, a tak nie jest dzia豉 bez problemu na jednym si這wniku

Przy normalnym dzia豉niu mo瞠 chodzi (chocia ciekawe sk康 wie kiedy zatrzyma skrzyd豉 jak nie ma sygna逝 z amperometryki) ale przez ustawianie czas闚 musisz przebrn望 z za這穎nym normalnym si這wnikiem (w np 220V Faacach jest tryb r璚zny, tutaj tylko automat)
  • Poziom 10  
    A wi璚 tak co do przeka幡ika to przepraszam moja pomy趾a pyta貫m dzi na hurtowni i PCU 511 taki jak ja mam kosztuje 80z, a co do reszty analizuj帷 wszystko krok po kroku ka盥y pomys napotyka na problem, nie da si tego obej嗆 szkoda nawet czasu na testy, wi璚 pozostaje przyzwyczai (nauczy si) otwiera bramy, tz jedna brama na wyj軼iu furtka (ta cz窷ciej u篡wana) a na normalnym otwarciu otwieraj si obie bramy. No chyba 瞠 da這 by si przeprogramowa centralk, jest to mo磧iwe?
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Wszystko jest mo磧iwe ale to ma這 realne. Oryginalnego firmwaru do przer鏏ek nigdzie si nie dorwie, procek z rzadkiej rodziny, elektronika do嗆 skomplikowana pozostaje ma這 prawdopodobne napisanie oprogramowania od podstaw.
    Ju bardziej realne jest oprogramowanie np. FAAca 452 MPS - du穎 prostsza elektronika i popularny procek.
  • Poziom 10  
    Skoda zachodu i pewnie koszty nie z tej ziemi :) wi璚 niestety trzeba si przyzwyczai i p豉ci za swoje b喚dy :) Wielkie dzi瘯i za pomoc panowie:)