Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel vectra b nie świecą kontrolki

kornik561 24 Lut 2016 16:30 1956 13
  • #1 24 Lut 2016 16:30
    kornik561
    Poziom 9  

Witam !!! W moim oplu vectra b 1996r nie świecą kontrolki na desce rozdzielczej rozrusznik nie kreci do stacyjki nie dochodzi prąd wszystkie swiatła radio działają bezpieczniki sa ok proszę o pomoc gdyż nie wiem gdzie mam szukac może ktoś miał podobny problem

0 13
  • #2 24 Lut 2016 16:46
    szymon198312
    Poziom 30  

Bezpieczniki główne i przekazniki. Masz pod maska

1
  • #3 24 Lut 2016 16:57
    kornik561
    Poziom 9  

i wszystko tam jest ok

0
  • #4 24 Lut 2016 17:01
    szymon198312
    Poziom 30  

To sprawdź przewód od bezpieczników do stacyjki czy ma przejscie

0
  • #5 24 Lut 2016 17:24
    wojciech80
    Poziom 18  

kornik561 napisał:
    i wszystko tam jest ok

Witam,

Sprawdz czy przed i za bezpiecznikiem jest napięcie a nie tylko wizualnie.
    Z tego co piszesz to stacyjka do wymiany, a jak światła załączasz to ikona się pojawia na desce.

0
  • #6 24 Lut 2016 17:31
    kornik561
    Poziom 9  

nie na desce nic nie swieci jutro bede sprawdzał zgodnie z waszymi sugestiami jesli jeszcze jakies sa to prosze o rady o finale sprawy powiadomię z góry dziękują

0
  • #7 25 Lut 2016 17:22
    kornik561
    Poziom 9  

Witam !!! A więc tak sprawdziłem wszystko jest ok przy załączonym podświetla mi się deskę rozdzielcza kontrolka do świateł awaryjnych działa od świateł drogowych działa jak podaje plus na stacyjkę do przewodu czarnego robi mi się zwarcie na przewodzie czerwono czarnym odpala się rozrusznik na innym przewodzie załącza się wentylator . Kontrolki od ładowania i od oleju zapalają się w momencie podania plusa bezpośrednio na bezpiecznik bodajże z numerem 21( opis KL.15 ) przekaźniki i bezpieczniki dobre. PROSZĘ O POMOC

0
  • #8 25 Lut 2016 19:37
    wojciech80
    Poziom 18  

kornik561 napisał:
    Witam !!! A więc tak sprawdziłem wszystko jest ok przy załączonym podświetla mi się daeska rozdzielcza kontrolka do świateł awaryjnych działa od świateł drogowych działa jak podaje plus na stacyjkę do przewodu czrnego robi mi się zwarcie na przewodzie czerwono czarnym odpala się rozrusznik na innym przewodzie załancza się wentylatoe . Kontrolki od ładowania i od oleju zapaleją się w momencie podania plusa bezpośrednio na bezpiecznik dodajże z numerem 21( opis KL.15 ) przekażniki i bezpieczniki dobre. PROSZĘ O POMOCCCCCC

Pisałeś na początku że nie miałeś podświetlenia? Co sprawdziłeś.
    Przewody czy są drożne? Jak podajesz napięcie na te przewody?
    W jaki sposób sprawdziłeś przekaźnik?

Z twojego postu wynika że coś sprawdziłeś ale co?

0
  • #9 26 Lut 2016 20:29
    kornik561
    Poziom 9  

Witam !!!
    Wojciech80 znalazłem przyczynę nie świecenia kontrolek, przepalony bezpiecznik maxi 60A, pojawił się jednak nowy problem, zaraz po przekręceniu stacyjki za każdym razem przepala mi owy bezpiecznik, zakładam że jest gdzieś zwarcie na kablach pytanie tylko gdzie przecież nie będę rozcinał całej wiązki. Dodam tylko że jestem domorosłym mechanikiem. Może opel ma gdzieś jakiś słaby punkt?

0
  • #10 26 Lut 2016 20:45
    szymon198312
    Poziom 30  

Skoro masz zwarcie, to bierz miernik i jeden biegun do plusa, drugi wszystkich przewodów w których powinien być plus i sprawdzaj. Na tym na którym pokaże Ci napięcie to tam jest zwarcie. Oczywiście ten bezpiecznik musi być caly

0
  • #11 26 Lut 2016 20:57
    kornik561
    Poziom 9  

Pali mi bezpieczni więc zwarcie musi być na przewodzie zapalającym zapłon tak mi się wydaje. Pytanie czy opel ma jakieś słabe miejsce czy zwarcia muszę szukać od początku kabla do końca rozcinając cała wiązkę

1
  • #12 26 Lut 2016 21:13
    szymon198312
    Poziom 30  

Jeśli jesteś pewien na którym przewodzie masz zwarcie to odlacz go i poprowadź drugi jeśli wiązka jest długa i trudno dostępna. Upewnij się, czy ten przewód nie zasila innych odbiorników.

0
  • Pomocny post
    #13 27 Lut 2016 15:06
    wojciech80
    Poziom 18  

kornik561 napisał:
    Pali mi bezpieczni więc zwarcie musi być na przewodzie zapalającym zapłon tak mi się wydaje. Pytanie czy opel ma jakieś słabe miejsce czy zwarcia muszę szukać od początku kabla do końca rozcinając cała wiązkę

Jak przepala ci bezpiecznik to oznacza że masz przebicie na przewodzie do masy, lub w momecie podania z stacyjki napięcia czy to rozrusznik czy inne urządzenie powoduje zwarcie i przepala się bezpiecznik.
    Czy wiesz co jest podpięte pod owy bezpiecznik?

0
  • #14 06 Mar 2016 18:09
    kornik561
    Poziom 9  

Witam.
    Usterka usunięta, jak zakładali mi gaz to partacze wiązkę złapali teretytką do uchwytu alternatora na tyle luźno , że pod wpływem drgań z czasem przetarł się kabelek od cewki zapłonowej , który robił zwarcie. Dziękuję za pomoc i dobre rady.

1
  Szukaj w 5mln produktów