Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel INT-TSG gong w manipulatorze jako powiadomienie o otwartej bramie

taper25 24 Feb 2016 17:25 2895 6
Optex
    taper25
    Level 10  
    Witam
    Proszę o pomoc w temacie dość otwartym na różne zastosowania. Mianowicie:
    Już kilka razy zdarzyło się, że dzieciaki lub samemu przez przypadek otwarłem pilotem bramę garażową. Na to nieszczęście garaż mam ogrzewany i zimą kilka godzin ogrzewałem okolicę :D Założyłem na bramie krańcówkę, podłączyłem do intergy i ustawiłem gong w manipulatorze. Zrobiłem opóźnienie, bo gong zraz po otwarciu bramy dał znać trzy razy i koniec. Wygląda to tak:

Wyjścia:
    24 naruszenie wejścia 13 czas 0m1s
    23 naruszenie wejścia 20 czas 3m0s odwrotna polaryzacja
    22 iloczyn logiczny wyjść wyjścia 23-24 pulsacja

Wejścia:
    20 według wyjścia wyjście 22

Wejście 13 krańcówka
    Gong sygnalizuje z wejścia 20

Problem mam z tym, że po podaniu sygnału na wejście 13 mimo iż jest on utrzymywany, muszę podać czas jego działania, a chciałbym, żeby był tak długo jak jest faktycznie utrzymywany. Jakie mam zastosować wyjście 24, aby po odliczeniu czasu 3 minuty - na zaparkowanie, utrzymywał się na wyjściu 24 stan naruszenie (działa on tylko przez pierwszą sekundę lub zaprogramowany czas). Po upływie trzech minut nie ma już sygnalizacji naruszenia na wyjściu 24 a brama jest otwarta.
    W tym rozwiązaniu co trzy minuty było by piknięcie w manipulatorze, a ja chciałbym po trzech minutach załączyć je na tak długo aż bramy nie zamknę.

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Optex
    reweriko

Level 25  
    A nie prościej ustawić aby brama się samoczynnie zamknęła po wyznaczonym czasie ?
  • Optex
    taper25
    Level 10  
    Witam
    Pewnie że prościej. Tylko obawiam się że mój napęd nie ma takiej opcji.
    GATOLIFT S1000
    Garage Door Opener
    Model NO 8550
    Satel INT-TSG gong w manipulatorze jako powiadomienie o otwartej bramie

Po przytrzymaniu settings mam możliwość zaprogramowania górnego i dolnego progu zamykania - otwierania, jeśli przytrzymam jeszcze dłużej, to mam tylko moc napędu i to chyba na tyle możliwości konfiguracyjnych tego sprzętu. Nie mam instrukcji, na nic innego nie reaguje.

Oczywiście można zrealizować tę funkcję Integrą jeśli faktycznie w opcjach napędu jej nie ma.

Mimo wszystko chciałbym uruchomić takie odroczone powiadomienie w manipulatorze jeśli ktoś ma pomysł jak.

Pozdrawiam i dziękuję
  • Helpful post
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

Może prościej... Jeśli masz już kontaktron na drzwiach garażowych, ustaw sobie w opcjach wejść czas maksymalnego naruszenia wejścia na np: 180 sekund. Do jednego z wyjść centrali podłącz sobie jakiś buzzer (lub sygnalizator wewnętrzny z regulowaną głośnością), ustaw typ tego wyjścia jako 34 (Awaria wejścia), w wejściach wyzwalających zaznacz tylko to od bramy i sygnalizacja gotowa. Oprócz sygnalizacji buzzerem, będziesz miał dodatkowo sygnalizację awarii na manipulatorze. Przetestuj... :)

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    reweriko

Level 25  
    Można inaczej i chyba o ile dobrze zrozumiałem, dokładnie tak jak chcesz.
    Problem w tym że centrala nie posiada generatora który by cyklicznie podawał impuls (gong) z regulowaną częstotliwością dlatego musimy zrobić to sami....

regulowany generator..
    Wyj 20 ustaw typ 83 (koniec sygnalizacji wyjść) ustaw czas co ile impuls ... = wyj 21
    Wyj 21 ustaw typ 83 (koniec sygnalizacji wyjść) ustaw czas na np: 2sek = wyj 20
    teraz wystarczy wejść w test wyjść zrób test wyj 20 i wyłącz test.
    od tego momentu będziesz miał generator który cyklicznie bedzie podawał ipuls.

wejście np:8 (otwarta brama) ustaw = według wyjścia np:wyj 8 Bez akcji alarmowej
    wyjście 8 typ 48 iloczyn logiczny wyjść np: 9 , 10
    Wyjście 9 typ 14 naruszenie wejścia bez akcji al. (tu dajesz wejście fizyczne od kontaktronu bramy)
    wyjście 10 typ 85 koniec naruszenia wyjść . wyj=20

W opcjach klawiatury zaznacz gong w wejściu 8

Powinno to działać tak.
    Naruszony kontaktron bramy (brama otwarta)
    pojawia się gong z częstotliwością ustawioną w generatorze.

Trochę może przekombinowane ale powinno działać.
    taper25
    Level 10  
    Witam
    Dziękuję za podpowiedzi i ciekawe rozwiązania. Teraz to wygląda tak:

Wejście 13, 47 bez reakcji alarmowej, opóźnione o 180 sekund
    Wejście 20, 8 Według wyjścia, Wy.24, 47 bez reakcji alarmowej

Wyjście 24, 34 Awaria wejścia, Wejście 13, X Pulsuj

Na manipulatorze Gong z wejścia 20

Brakowało mi wyjścia 34, które utrzymuje stan naruszenia i nie znika. Jak się okazuje, w Integrze jest wbudowany generator :D .
    Wszystko działa pięknie i chyba prościej się nie da.

Dziękuję i pozdrawiam