Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieża technics jak z podpiąć ?

czlowieki34 24 Feb 2016 20:13 3102 16
    czlowieki34
    Level 10  
    Witam przyszła mi dziś wieża technics eh 60 którą zakupiłem na allegro.
    i jest mały problem ponieważ nie wiem czy dobrze podpiąłem wszystkie taśmy łączące segmenty?

I dlaczego gdy wepnę głośniki do jednego z miejsc na chinche to nie graja?
    Gra tylko czarny kolor chinch zaznaczony na obrazku Wieża technics jak z podpiąć ?

Końcówki głośników Wieża technics jak z podpiąć ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    M3lon6666
    Level 11  
    Mało informacji podajesz o wieżyczce. Model? Cokolwiek świeci wygląda jak by grało "skacze" equalizer lub podobny mu wskaźnik audio.
    Poza tym jak na moja małą wiedze rzadko kiedy stosuje się złącza cinch jako wyjścia głośnikowe tym bardziej na Technics-ie bym się tego nie spodziewał.
    Na moje oko pierwsze wyszukanie google wspomoże podłączenie taśm segmentów lub instrukcja użytkowania pomimo obcego języka będzie jak najbardziej odpowiednia.
    Polecił bym również odczytanie oznaczeń na tylnym panelu podejrzewam w miejscu cinch opisy typu aux, in, cd. lub podobne wejściowe sygnały natomiast po prawej stronie załączonego zdjęcia trzy kolorowe cinch mogą być podpisane anteną a zaciskowe styki bardziej obstawiał bym jako głośniki.
    Lecz to wszystko potwierdzą bez wątpienia magiczne google dostarczające zaskakujących informacji poprzez "szukajke"
    Pzdr Panewka
    czlowieki34
    Level 10  
    Głośniki nie są oryginalne są firmy sharp.
    Model wieży to Eh 60.
    Wieza dziala tylko gra jeden glośnik.
    Ktoś wie w które gnizadomwpiac te głośniki ?
    psilos1
    Level 32  
    czlowieki34 wrote:
    Głośniki nie są oryginalne są firmy sharp.
    Model wieży to Eh 60.
    Wieza dziala tylko gra jeden glośnik.
    Ktoś wie w które gnizadomwpiac te głośniki ?

Czego nie rozumiesz?Złącza głośnikowe to zaciski a nie czincze...obetnij je i podłącz pod zaciski
    czlowieki34
    Level 10  
    Tu zdjęcie przodu :D

Dodano po 2 [minuty]:

Ok obetnę je i zobaczymy ale to jutro bo musze z górą ustalić xd

Dodano po 2 [minuty]:

Wieża posiada tylko kilka takich wejść na zaciski a da się inaczej podłączyć więcej głośników ?

Dodano po 2 [minuty]:

A i jeszcze mam pytanie jeżeli bym chciał podpiąć pod telefon to przez kabel aux ?
    Tylko ze na na kinie domowym dawałem na moduł aux i grali z telefonu a tu nie ma aux i co teraz?
    Sanjose
    Level 29  

Podłączasz tak jak na obrazku, po jednej kolumnie na kanał i nie więcej, bo "góra" cię tak urządzi, że się nie pozbierasz.

A ja znalazłem wejście AUX, tu nazywa się EXT IN.
    czlowieki34
    Level 10  
    Ok to podobne je do tych zacisków a do czarnego nie wpinam
    A jeszcze mam pytanie bo pokazałeś ze mogę wpiąć 2 głośniki a więcej to gdzie wpinać ?
    Józio17
    Level 29  
    Nic nie obcinaj, to są wyjścia dla "satelit" i centralnego, przednie (największe) podłączamy pod typowe wyjście głośnikowe.
    Józio17
    Level 29  
    Brak kolumn głównych, tych nie radzę podłączać pod wyjście przeznaczone dla głównych.
    czlowieki34
    Level 10  
    Czyli trzeba kupić kolumny główne ?
    A te głośnikiwgl da ssię podpisać żeby grały i nic się nie popsulo ?
    Józio17
    Level 29  
    czlowieki34 wrote:
    Czyli trzeba kupić kolumny główne ?

Tak.
    czlowieki34 wrote:
    A te głośnikiwgl da ssię podpisać żeby grały i nic się nie popsulo ?

Tak, wyjścia CINCH obok wyjścia na głośniki główne o ile impedancja i moc jest zgodna lecz niezbędne są kolumny główne.