Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stereo do +- 1000zł pokój 20m2

sztilu 24 Lut 2016 21:28 1122 3
  • #1 24 Lut 2016 21:28
    sztilu
    Poziom 9  

Witam,
    Wiem, że były już tysiące podobnych tematów, ale żaden z nich nie zgrywa się z moimi wymaganiami w 100%.
    Szukam dobrego stereo do pokoju 20 m2. Wieża albo wzmacniacz lub amplituner + kolumny. Będzie to mój pierwszy lepszy zestaw, wcześniej korzystałem z głośników Logitecha x530.
    Wymagania:
    -zastosowanie 90% muzyka, 10% filmy
    -port usb lub wifi/bluetooth we wzmacniaczu/wieży/amplitunerze
    -koszt całkowity +- 1000zł
    -muzyka elektroniczna, dance, house, pop, rock + radio
    (jeśli nie będzie wbudowanego radia, pewnie prędzej czy później dokupię jakiś tuner, a na razie będzie to komputer lub ostatecznie mp3),
    -dobre basy, ale również łagodne dźwięki do spokojnej muzyki
    Chcę prosić Was o rady:

1) Co sądzicie o tej wieży: Pioneer X-HM72-S (na allegro od 1299) ?

2) Macie jakiś fajny zestaw, który mógłbym znaleźć w tej cenie? (używany jak najbardziej może być)? Może np. Denon PMA 720AE + jakieś kolumny?
    Proszę o pomoc, jestem kompletnie zielony.

0 3
  • #2 26 Lut 2016 14:22
    k52
    Poziom 32  

Ten Pioneerek bardziej do sypialni, niż jako główny zestaw do pokoju i takiej muzyki. Kolumienki o wadze piórkowej, słaby wzmacniaczyk, cały sprzęt to gadżet, choć faktycznie dobrze wyposażony i ładny.
    Jest jeszcze Yamaha Micro HiFi MCR-N560, też gra czyściutko i ładnie, ale to nie czasy gdy wieże miały sztuczny podbity bas , głośniki o dużym wychyleniu i nagłaśniały duży pokój basem. Piszę o tym basie , bo sam też to podkreślasz wymieniając gatunki muzyczne.
    Musisz posłuchać sam w sklepie, czy markecie, bo może wystarczy i ich uniwersalność i dodatki będą ważniejsze niż ich niedostatki w brzmieniu.
    Wzmacniacz typu Denon 520 , Pioneer A30, to rzeczy nieporównywalne z mini wieżą. Nie chodzi tu nawet o ich wydajność i moc, mogącą dobrze i mocno zagrać z dużymi prawdziwymi kolumnami, ale jakość brzmienia. Do tego odtwarzacz sieciowy , dobre kolumny i gra muzyka i to jak.
    W tym budżecie i dodatkowych wymaganiach, nie kupisz niestety czegoś co się sprawdzi, bo mini wieża się nie sprawdzi, choć od komputerowych głośników lepsza i muzyka już brzmi naturalniej
    Fajnie gra Marantz Melody Stream MCR510, lub tańszy Denon m39 co ważne są sprzedawane bez byle jakich paździerzowych głośniczków, więc kupujesz normalne markowe, które grają jak trzeba.
    Ewentualnie coś zestawić na bazie klocków Denona 109.
    Tanim i mocnym wzmacniaczem z bluetooth i wejściem optycznym jest BC Acoustique EX-202.1, jak chcesz pełen pakiet to amplitunery stereo sieciowe najtaniej Yamaha RN500, RN602, ONKYO 8150.

0
  • #3 27 Lut 2016 13:30
    sztilu
    Poziom 9  

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
    A gdym troszkę nagiął budżet, tzn: Kupił DENON RCD-M39 (928 zł) + jakieś kolumny? Jeśli tak, to jakie?
    (Dodam jeszcze że metraż 20m2 to po podłodze. Pokój jest ze skosem i w projekcie ma podane 14m2. - może to coś zmienia)

Przyznaj proszę w skali 1-10 albo nawet 1-100 punkty temu pięknemu Pioneerowi X-HM72 i DENONOWI M39 + kolumnom.

EDIT: Znalazłem jeszcze taki amplituner Denon RCDN-8, używany za 800zł! (nowy 2000) Czy to duża różnica między wzmacniaczem a nim na jakości?

0
  • #4 28 Lut 2016 02:25
    krzysiekstilo
    Poziom 1  

jako nowy i zielony w temacie witam wszystkich znawców tematu :D
    mam następujący dylemat . dotychczas do słuchania muzyki używałem wieży kenwood xd 503 ( prawda że moje wymagania dość skromne) ... używałem ale 2 letni syn dorwał się do sprzętu i i tak go załatwił że zostały mi tylko sprawne 2 głośniki ( 3-drożne 100 watowe , duże ciężkie - wg tych co mieli lepsze ode mnie ucho dobrze brzmiące ( ponoć atutem wieży był mocny wzmacniacz 2 x 100 rms ) . Muszę coś zakupić do odtwarzania ogólnie muzyki , słuchania radia FM ( ciekawą opcją jest radio internetowe ale szczerze mówiąc nie wiem jak to działa i nie wiem czy kupować coś z tą opcją ), szkoda mi trochę wyrzucać te głośniki. Zastanawiam się nad amplitunerem z cd Denon RCD M 39 bez kolumn i mam pytanie czy moje głośniki mógłbym do niego podpiąć ( czy nie będzie fiksowało 3 razy większa moc głośników od mocy wzmacniacza i czy wogóle ten sprzęt byłby dla mnie odpowiedni . Chcę mieć w końcu sprzęt niezawodny o zadowalającym brzmieniu .Zwrócił uwagę moją także Pionier X HM 72-k - tu widzę wiele innych funkcji w tym to radio internetowe i dlatego pytam czy dla moich potrzeb byłby wart uwagi biorąc pod uwagę jego cenę . Co o tym myślicie , Na sprzęt bez kolumn mogę przeznaczyć ok 1000-zł a z kolumnami ok 1500-zł , chyba że będzie coś tańszego dla moich potrzeb. Oczekuję na opinie i inne propozycje i z góry za wszystkie dziękuję.

0