Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom f@st 3764 - Pod bridge

24 Lut 2016 21:33 1152 11
  • Poziom 14  
    Witam, Chciałbym do Netispot dołączyć ww. ruter jednak na samym początku są problemy.
    Po hard reset podłączam sagemcoma do komputera przez eth1 i poprzez telnet wpisuję litanię. Mam poprawne zwroty do przed ostatniej komendy. Po ostatniej komendzie modem nie resetuje się. No i tyle. Co robić ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Czy każda z komend po za przedostatnią zwróciła "Returned 0"?

Spróbuj po prostu zresetować router i sprawdź, czy na eth2 da się połączyć przez PPPoE.
  • Poziom 14  
    Epic napisał:
    Czy każda z komend po za przedostatnią zwróciła "Returned 0"?

Spróbuj po prostu zresetować router i sprawdź, czy na eth2 da się połączyć przez PPPoE.

Każda zwróciła "returned 0" prócz przed ostatniej. Po ostatniej traci połączenie z hostem i nic się z modemem nie dzieje. W którym modemie mam ustawiać ppp0e w netispot czy sagemcomie ?
  • Poziom 29  
    A jak docelowo chcesz zeby to dzialalo?
    Do czego chcesz wykorzystać obydwa urządzenia? Bo zarówno netiaspot jak i Sagem mogą pełnić funkcję modemu.
  • Poziom 14  
    Chciałbym poszerzyć zasię sieci z drugiej strony domu przy garażu. Zaraz obok mam okno i dostęp do kabla eternetowego.
  • Poziom 29  
    Czyli nie jako bridge tylko access point.
    Jakie komendy wpisywałeś?
  • Poziom 14  
    Epic napisał:
    Czyli nie jako bridge tylko access point.
    Jakie komendy wpisywałeś?

conf set /dev/br0/enslaved/eth2.35/stp 0
    conf set /dev/br0/enslaved/eth2.35/def_vlan 1
    conf set /dev/br0/enslaved/eth2.35/vid 1
    conf set /dev/br0/enslaved/eth2.35/tagged 0
    conf del /dev/ppp0
    conf set /dev/br0/has_ip 0
    conf set /dev/br0/dhcps/enabled 0
    conf set /fastpath/enabled 0
    conf set /dev/br1/enabled 0
    conf ram_set /dev/br1/volatile_enabled 0
    conf reconf 1
  • Poziom 29  
    Te ustawienia służą do odblokowania tzw. bridge-mode, czyli łączenia się z internetem za pomocą protokołu PPPoE.

W twoim zastosowaniu zupełnie zbędne.

1. Zresetuj ustawienia routera. Nie jestem pewien czy cofnie to wpisane komendy, nie przeszkadzają one jednak port eth2 może nie działać.
    2. Skonfiguruj wifi
    3. Wyłącz usługę DHCP na Sagemie
    4. Podłącz go w docelowe miejsce. W dowolny port eth po za 2.
  • Poziom 14  
    Epic napisał:
    Te ustawienia służą do odblokowania tzw. bridge-mode, czyli łączenia się z internetem za pomocą protokołu PPPoE.

W twoim zastosowaniu zupełnie zbędne.

1. Zresetuj ustawienia routera. Nie jestem pewien czy cofnie to wpisane komendy, nie przeszkadzają one jednak port eth2 może nie działać.
    2. Skonfiguruj wifi
    3. Wyłącz usługę DHCP na Sagemie
    4. Podłącz go w docelowe miejsce. W dowolny port eth po za 2.

Robię tak.
    Podłączam kablem przez eth1 do laptopa.
    Konfiguruję wi-fi haslo, login z netii. tryb połączenia ftth.
    Wyłączam dhcp.
    Odłączam od laptopa, podłączam z neti lan do sagemcoma pod ftth.
    Dioda @ miga brak internetu. Nie można się połączyć z ruterem przez wifi.

Podłączałem różnymi konfiguracjami kabla nic to nie daje. Konfiguracja wi-fi w trybie adsl świecą tylko diody zasilania i wi-fi.
    Bardzo Cię proszę napisz jak durniowi bo tego nie mogę podłączyć.
  • Poziom 29  
    Loginu neti ani nic związanego z ADSL/VDSL na Sagemie nie konfiguruj. Przecież internet masz skonfigurowany w netia spocie i dostarczany kablem do którego podłączasz sagemcoma.
    Zadaniem Sagemcoma jest przepuścić ruch dostarczony portem LAN (ETH 1-4) na pozostałe porty i wifi.

Dokładnej instrukcji niestety nie jestem wstanie Ci dostarczyć, gdyż tego urządzenia nie posiadam, a opisy w instrukcji obsługi są tragiczne.
  • Poziom 14  
    Nie potrafię tego zrobic. Spróbuję odwrócić sytuację i zrobic sagemcoma głównym routerem, zaś z neti AP.