Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Belkin F5D7234-4 v3 - Brak komunikacji, gotujący się chip

24 Lut 2016 22:00 690 3
  • Poziom 5  
    Witam,
    Przechodzę od razu do rzeczy, pacjent jak w temacie, Belkin F5D7234.
    Początkowo podejrzewany o awarie firmware, jednak po chwilę dłuższych badaniach skłaniam się ku awarii któregoś z elementów hardware.

Po kolei, router odpala, świecą się diody, jest możliwe połowiczne uzyskanie połączenia ze sprzętem tylko za pomocą 2 i 3 go portu LAN (wykorzystując inne brak przydzielenia adresu przez DHCP)
    Podłączony z marszu pozwala na wywołanie strony konfiguracyjnej 192.168.2.1 po czym po chwili następuję freeze i brak odpowiedzi (diody dalej świecą)

Zdiagnozowałem że Atheros ar2317 - Ac1A nagrzewa się do czerwoności (parzy), organoleptycznie właśnie w momencie jego nagrzania następuję zwiecha.

Pytanie do znających się - proszę łopatologicznie podpowiedzieć od czego zacząć diagnostykę elementów aby znaleźć winowajcę, słyszałem o problemach z regulatorem napięcia który jest na tej płycie (APW7085) ale u mnie nie wygląda on na spalony...

Foto:
    Router Belkin F5D7234-4 v3 - Brak komunikacji, gotujący się chip
  • Poziom 5  
    A to w sumie ciekawe, bo nie było żadnego fabrycznie, stąd moje podejrzenie że gdzieś się wkrada za wysokie napięcie
  • Poziom 5  
    Mały update...
    Założyłem na atherosa radiatory, działa nieznacznie dłużej przed zwiechą
    Dodatkowo zrobione pomiary APW 7085, wejście 9,2 v na wyjściu prawie idealne 3,3v, czyli wszystko ok, gdzie szukać dalej ?

Załączam też log, dokładnie miejsce w którym OS routera wpada w pętle