Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja sieci domowej

24 Lut 2016 22:55 927 4
  • Poziom 15  
    Witam,
    mam taki problem dotyczący sieci domowej
    Posiadam router Huawei b593 który "łączy mnie z internetem" do niego podłączone są po kablu 2 komputery pc oraz róźne urządzenia po wifi "tablety telefony, teraz do tego routera podłączony jest drugi router dlink di524 do którego podłączony jest 1 PC, drukarka, i raspberry PI. (połączenia są po kablu) wifi w tym routerze jest zablokowane. Internet jest na wszystkich urządzeniach, jednak z poziomu np laptopa podłączonego do routera huawei nie jestem wstanie uzyskać dostępu do jakiegoś urządzenia który jest podłączony do di 524.
    Ja poprawnie skonfigurować sieć aby mieć dostęp do wszystkich urządzeń nie zależnie z jakim routerem jestem podłączony
    Pozdrawiam
    Iphonek
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Drugi router ma być podłączony portem LAN do pierwszego i ma mieć wyłączony serwer DHCP.

Prościej będzie też zastosować zamiast niego switch.
  • Poziom 15  
    Wyłączyłem serwer dhcp na dlinku i jestem tak jakby "bezpośrednio połączony z routerem huawei (wszystkie urządzenia) jednak dostęp mam tylko do windowsowych komputerów ale nie mam do raspberry pi chociaż widoczna jest w panelu huaweia.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    mbo napisał:
    Prościej będzie też zastosować zamiast niego switch.

Dokładnie - skoro wszystko po kablu - to po co sobie utrudniać - switch za 50 zł spokojnie starczy.
    Jeśli jednak nadal chcesz tak mieć jak masz - to każdemu sprzętowi nadać statyczne IP w sieci lokalnej:
    iphonek napisał:
    router Huawei b593

Tutaj.
    A na DLinku wyłączyć serwer DNCP i jemu też nadać IP w pierwszym routerze Huawai.
  • Poziom 15  
    Już wszystko działa wielkie dzięki ustawiłem statyczne IP

PS. Po co marnować 50 zł skoro leży nieużywany router?