Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BEKO DIS 5530 wylewa wodę kanalikami pod dolną uszczelką drzwi

oarman 24 Lut 2016 23:30 3585 4
 • #1 24 Lut 2016 23:30
  oarman
  Poziom 9  

  Witam mam następujący problem z moją zmywarką BEKO DIS 5530.
  Od pewnego czasu zauważyłem że puszcza wodę. Z tygodnia na tydzień sytuacja pogarszała się i wody podczas zmywania było coraz więcej. Wczoraj trochę rozebrałem zmywarkę żeby zobaczyć skąd cieknie.
  Zauważyłem że woda jest wyrzucana pod uszczelką dolną takimi kanalikami które wnioskuję że są po to aby odprowadzić nadmiar wody s powrotem do komory gdy znajdzie się za uszczelką.
  W tej ,,wanience'' są trzy takie kanaliki i z każdego wyrzucana jest woda pod ciśnieniem wystarczającym aby ją wyrzucić poza wanienkę i dalej po elementach zmywarki na podłogę. Wyrzucanie wody jest w takim rytmicznym cyklu jakby podczas pracy pompy. Jakby woda nie miała gdzie indziej ujścia i pod ciśnieniem wylatuje uszczelką. Wymiana uszczelki na nowa nic nie dała. Nagrałem filmik ale ma ponad 100MB więc jakby ktoś chciał obejrzeć to mogę podać emailem link. Co to może być. Zapchane rurki, pompa za mocno daje? Co sprawdzić od czego zacząć. Proszę o pomoc.

  0 4
 • Pomocny post
  #2 25 Lut 2016 18:01
  itam67
  Poziom 17  

  Witam
  Sprawdź czy zgrzew dolnego pióra nie puścił. Jeśli jest tam szczelina to ją "zaspawaj" lutownicą.
  Pozdrawiam

  2
 • #3 25 Lut 2016 20:01
  oarman
  Poziom 9  

  To sprawdziłem. Wanienka jest cała. Wiem skąd cieknie woda. Tak jak napisałem wcześniej podczas cyklu mycia woda jest wypychana pod dolną uszczelką drzwi kanalikami odprowadzającymi wodę ale jest taka siła wyrzutu wody że przelewa się przez ,,wanienkę''. Tak jakby było za dużo wody w zmywarce. Dziś sprawdziłem w trybie serwisowym wyrzuciło kod Er5 i Er9 a po przejściu całego trybu został tylko kod Er5. Niestety nie znalazłem nigdzie co to za błąd.

  Zmywarka BEKO DIS 5530 wylewa wodę kanalikami pod dolną uszczelką drzwi  P.S. Rozebrałem bardziej zmywarkę spodziewałem się że może jakieś rurki zapchane płaszcz wodny zasyfiony ale wszystko ładnie wygląda więc to raczej nie jest wina zaległych brudów.

  Pompa wody ta która wyrzuca wodę do kanalizacji sprawna. Zresztą robiąc awaryjne wypompowanie wody bez problemy wypompowywuje ją do końca.

  Przepływomierz wydaję się być sprawny. Przy przepływie wody otwiera styk kontraktonu. Wymontowałem żeby sprawdzić i ładnie lekko chodzi podczas dmuchania w rurkę. Tu mam pytanie bo jak nie ma przepływu wody to styk jest cały czas zwarty. Rozwiera się chwilowo i cyklicznie podczas przepływu wody. Czy tak ma być ? Może na odwrót jak woda nie przepływa to styk rozwarty a zwiera chwilowo podczas przepływu.
  Najważniejsze teraz dla mnie to rozszyfrowanie tego błędu Er5 bo nie mogę nigdzie znaleźć żadnej wskazówki.

  2
 • #4 29 Lut 2016 11:35
  oarman
  Poziom 9  

  itam67 być może że cię nie zrozumiałem. Piszesz o zgrzewnie dolnego pióra a dokładnie o jaką część chodzi - ( może chodzi o ramię dolnego strumienia myjącego)

  Walczę jeszcze z tą zmywarką. Weekend niestety zajęty. Dziś przyjdzie zamówiona oryginalna uszczelka drzwi dolnych ale wciąż szukam jakiś wskazówek.
  Pozdrawiam.

  0
 • #5 29 Lut 2016 20:23
  oarman
  Poziom 9  

  Zmywarka BEKO DIS 5530 wylewa wodę kanalikami pod dolną uszczelką drzwi Zmywarka BEKO DIS 5530 wylewa wodę kanalikami pod dolną uszczelką drzwi

  Problem rozwiązany gdybym tylko od razu zaczaił o co chodzi itam67.

  Zgrzew poprawiony lutownicą. Zmywarka chodzi aż milo. Nawet ciszej bo woda z tego ramienia waliła o blachę. Nawet przystarej uszczelce nic woda nie wylatuje.

  Dla wiadomości kod er najprawdopodobniej związany jest z otwarta klapka pojemnika na tabletkę która ja podczas wszystkich testów miałem otwartą. Przy ostatnim teście klapkę pojemnika zamknąłem i błędu nie było.

  P.S. W sumie to niezły wątek w którym sam siebie pytam i sobie odpowiadam bo zainteresowania nie było. Temat zamykam

  2