Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka AMICA 350iM - nie gaśnie światło

pdfspec 24 Lut 2016 23:33 1026 6
  • #1 24 Lut 2016 23:33
    pdfspec
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z lodówką AMICA ACZ 350iM. Lodówka pracuje raczej normalnie, chłodzi, mrozi, włącza się i wyłącza, przy dluższym otwarciu drzwi alarmuje o tym fakcie, ale stwierdziłem jedno ale, pomimo zamkniętych drzwi światło wewnątrz lodówki nie gaśnie - świeci cały czas zarówno przy otwartych drzwiach jak i przy zamknietych. Lodówka tego typu nie ma standardowego mechanicznego wyłącznika światła. Gdzie leży problem i co mogę zrobić? Z góry dziekuję za podpowiedzi. Pozdrawiam

0 6
  • #2 25 Lut 2016 09:09
    LightOfWinter
    Poziom 29  

pdfspec napisał:
    Witam,
    ...stwierdziłem jedno ale, pomimo zamkniętych drzwi światło wewnątrz lodówki nie gaśnie - świeci cały czas zarówno przy otwartych drzwiach jak i przy zamkniętych....

Witam

W jaki sposób sprawdziłeś że przy zamkniętych drzwiach nie gaśnie światło?

0
  • #4 26 Lut 2016 21:26
    pdfspec
    Poziom 2  

Witam

LightOfWinter - jak sprawdzilem, że przy zamknietych drzwiach nie gaśnie swiatło? - ciemno w kuchni, włożyłem w kilku miejscach pomiędzy obudowe a uszczelkę nóż, po lekkim podważeniu uszczelki ze środka widać swiatło.

Artfik - czy mogę prosić o wyjaśnienie - co przetopi plastik obudowy, gdy nie ma żarówki? Jesli chodzi o kontraktron (myślalem o takim rozwiazaniu) ale gdzie go szukać?
    pozdrawiam

0
  • #5 26 Lut 2016 21:55
    wojtek1234321
    Poziom 29  

pdfspec napisał:
    czy mogę prosić o wyjaśnienie - co przetopi plastik obudowy, gdy nie ma żarówki?

Chodziło o to że jak będzie cały czas świeciła to może przepalić plastik oprawki/klosza i lepiej ją wyjąć aby nie świeciła.

0
  • #6 26 Lut 2016 22:08
    zhudomel
    Specjalista AGD

artfik napisał:
    Prawdopodobnie zamiast wyłącznika jest kontraktron i on jest temu winien.
    Gdyby kontaktron był winny, to po zamknięciu drzwi dalej działałby alarm. Podejrzewam uszkodzenie modułu sterującego..

0
  • #7 03 Mar 2016 20:04
    pdfspec
    Poziom 2  

Witam,

żarówka od razu została wymontowana - zbędne zużywanie energii elektrycznej.

Jeśli był by to moduł sterujący (czy też termostat) to chciałbym mieć pewność, bo nowy kosztuje ok. 130 zł.

Wstawiam zdjęcie mego modułu. Może ktoś miał do czynienia już z takim modułem.

0