Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lantra J-1 1.5 63kw 1992r - Brak wolnych obrotów na zimnym silniku

25 Lut 2016 07:23 579 4
 • Poziom 11  
  Witam, tydzień czasu walczę z takową lantrą i powoli rozkładam ręce. Kodu błyskowego nie mogę zczytać bo wszystkie opisy w internecie mają inne gniazdo które znalazłem. Na wszystkich potencjometrach zasilania sprawdzone i są ok, przepływomierz, czujnik temp. ok. Zastanawia mnie tylko nastawnik biegu jałowego bo według Bosch Esi po włączeniu zapłonu nastawnik w ciągu 15 sek powinien się wysunąć i wsunąć a ok stoi i nie dzieje się nic. Nastawnik sprawdzony przez podanie 6v i wysuwa się i wsuwa. Podłączyłem miernik pod nastawnik włączyłem zapłon i żadne napięcie nie idzie. Instalacja sprawdzona. Czyżby uszkodzony sterownik czy coś może jeszcze ma wpływ na pracę nastawnika? A i dodam, że przepustnica była już podmieniana na drugą wraz z nastawnikiem i potencjometrami.


  Pozdrawiam  EDIT:
  Usterka znaleziona, rozlał się kondensator przy czym uszkodził kilka elementów na płytce. Teraz poszukuje schematu sterownika o nr: 39110-24553
  rozsypany jest jakiś opornik prawdopodobnie "c24" i chciał bym dobrać wartość.
 • Poziom 42  
  Witam
  Schematu trudno będzie znaleźć , firmy niechętnie udostępniają sch. sterowników. Oznaczenie na płycie C to kondensatory , a nie oporniki , gdyż ich powszechnie oznacza się R.
  Szukaj używki po numerze.
 • Poziom 11  
  Gdyby ktoś miał z chęcią kupie nr "39110-24553" poruszyłem niebo i ziemie i sterownika brak. Ani na słynnych portalach nie ma, największe sklepy z częściami używanymi nie mają.
  Z naprawą może być kiepsko jak umyłem spirytusem to sporo ścieżek jest podtrawionych i to bardzo mocno
 • Poziom 42  
  Może ma "szrot 24".
  Te sterowniki były tez do innych modeli samochodów , z silnikiem 1.5.
 • Poziom 11  
  Wiem, szukałem już po Mitsubishi colt, galant, hyundai pony itp. Niestety. Jeśli ktoś ma jakikolwiek namiar na sterownik który będzie pasował czteropak pocztą poleci :D