Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeciekający dach naprawa

lukaszekk1987 25 Feb 2016 10:01 2712 9
    lukaszekk1987
    Level 5  
    Witam. Ostatnio podczas ulewy zauważyłem mokry sufit w narożnikach. Po wejściu na dach moim oczom ukazała się popękana papa i z rożnego typu wybrzuszeniami. Mam pytanie jak to wszystko odnowić ? Dach mam z płyty betonowej pokryty kilkoma warstwami papy. Mam delikatny spad bardzo mały wiedz z tego co się dowiedziałem pokrycie blacha odpada. Myślę ze trzeba naprawić popękana papę ale jak się za to zabrać? Z tego co mi wiadomo papa była klejona na lepik.
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    Maly
    Level 31  
    Kleisz kolejną warstwę - polecam jednak nie jakąś zwykłą na lepik, a dobrą termozgrzewalną.
    lukaszekk1987
    Level 5  
    A stara cos zrywac ? jakies wybrzuszenia itp
    Maly
    Level 31  
    Takie wybrzuszenia oceni dekarz przyklejający papę, powinien dać gwarancję na robotę. Niestety ewentualne zerwanie to kolejny koszt. Nie wiadomo jak wygląda płyta stropowa, czy równa.
    ociz
    Moderator of Cars
    Całość do zerwania. Te wybrzuszenia świadczą o tym, że kład ją ktoś niedoświadczony no i sama papa niskiej jakości.
    zimny8
    Level 33  
    Stara papa w całości do wymiany, jak pisze kol. ociz, ile tego dachu?.
    Mógłbyś w zasadzie sam wymienić, w składzie budowlanym doradzą Ci jakie materiały wybrać.
    Paski papy układasz w poprzek spadu zaczynając od strzechy czyli najniższej części dachu.
    starą papę możesz usuwać po pasku tyle żeby zmieściła się nowa, jako że pogoda niepewna, zrywając całe pokrycie naraz w przypadku opadów narobiłbyś sobie ambarasu.
    Każdy następny pasek papy ma zachodzić na ten wcześniej położony, w Przypadku Twojego dachu o niewielkim spadzie co najmniej 15cm.
    ociz
    Moderator of Cars
    @zimny8, Ty widziałeś kiedyś papę termozgrzewalną? Za chiny jej nie zerwie po pasku, zwłaszcza takiej przegrzanej. Po za tym do zerwania wszystkie warstwy, do gołego betonu. Potem gruntowanie, wygrzanie papy podkładowej i dopiero właściwa nawierzchniowa. Koszt duży ale masz tylko 2 opcje - zrobić raz a porządnie albo lepić dach i remontować mieszkanie co roku. Zawsze dochodzą też jakieś obróbki blacharskie, zrobione niefachowo dadzą więcej szkody niż pożytku.
    zimny8
    Level 33  
    To zwykła stara papa (zapewne kilka warstw), położona na tzw. lepiku, rozgrzanym. nie tylko widziałem ale robiłem tak wielokrotnie. Łatwo odchodzi od betonu bo lepik stary i zgrębiały, kolejne paski ścinałem czymś wyostrzonym (nie tak równo jak sobie to wyobrażasz), co w zimie służy do pozbywania się lodu z chodnika. Wszystko z zachowaniem zasad, można zrobić samemu bez zbędnego stresu.
    Na budowach i remontach zęby zjadłem, bo we wsi dziadków i ojców pełno było takich obiektów, a że ludzie sobie tam pomagali to zawsze szło się do sąsiadów, a oni potem do Ciebie.
    lukaszekk1987
    Level 5  
    Dziekuje za odpowiedzi. Czyli co zrywac cala stara pape ? i kłaśc od nowa ? najpierw pape podkładową a pożniej pape zgrzewalna?
    mietek440
    Level 17  
    Wielkości uszkodzeń ze zdjęć nie da się dokładnie określić - brak odniesienia . Widać nierówności , pęcherze . Zawsze najlepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie wszystkiego , jednak koszty wtedy będą dużo wyższe pomijając sam fakt usunięcia . Jak wszyscy widzą nie masz o tym pojęcia , proponowałbym wynajęcie kogoś kto się tym trudni . Należałoby też sprawdzić obróbki blacharskie .