Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 98r 1,6 16V - Napięcie na światłach mijania w aucie.

pejot2004 25 Feb 2016 13:01 2193 23
 • #1
  pejot2004
  Level 8  
  Czy może mi ktoś napisać jakie powinno być napięcie na kablach w aucie, na światłach mijania z podłączoną żarówką ?
 • #3
  Michal_WWL
  Level 26  
  pejot2004 wrote:
  Czy może mi ktoś napisać jakie powinno być napięcie na kablach w aucie, na światłach mijania z podłączoną żarówką ?


  Podczas pracy silnika napięcie wynosi 14,4V. Na wyłączonym silniku jest to napięcie akumulatora, około 12V.

  Sprawdzałem właśnie w moim samochodzie, spadek napięcia wynosi ok 0.5V. Co daje odpowiednio 13,9V i 11,5V.
 • #4
  pejot2004
  Level 8  
  Panowie ale czy sprawdzaliście przy włączonych światłach?
 • #5
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No a jak inaczej. Żarówka musi świecić.
 • #6
  pejot2004
  Level 8  
  Przy pracującym silniku napięcie na klemach mam 14,3V - 14,6V. Na kablach przy żarówce 13,00V. Czym to może być spowodowane?

  Idę jeszcze raz sprawdzić
 • #7
  koala106
  Level 39  
  Wystarczy skorodowany styk, brak masy i taki spadek jest możliwy. Niemniej jednak na 13V żarówka będzie świecić praktycznie przy nominalnych parametrach.
 • #8
  pejot2004
  Level 8  
  koala106 wrote:
  Wystarczy skorodowany styk, brak masy i taki spadek jest możliwy. Niemniej jednak na 13V żarówka będzie świecić praktycznie przy nominalnych parametrach.


  Żarówka Lewa 13,2V
  Żarówka prawa 13:3V

  Właśnie problem w tym że słabo świecą, klosz prawy bardzo porysowany, ale chciałem się dowiedzieć jakie musi mieć napięcie żarówka H7 żeby świeciła z właściwą mocą. Czy moje wartości są prawidłowe?
 • #9
  koala106
  Level 39  
  To posprawdzaj po kolei, poczyść styki, podstawki przekaźników - a jak chcesz mieć pewność, to pociągnij zasilanie jeden przewód min 2,5mm2 spod aku, przekaźnik, a cewkę przekaźnika pod istniejącą złączkę żarówki.
  Druga opcja - zainwestuj w porządne żarówki o podwyższonej jasności i wyczyść klosze - efekt od razu widać. OSRAM NightBreaker i od razu staje się jaśniej:)
 • #10
  pejot2004
  Level 8  
  Żarówki już mam dobre. Klosze za jakiś czas będą polerowane.

  Może jakiś doświadczony elektryk samochodowy się znajdzie i mi odpowie ( nauczony swoim doświadczeniem) jakie powinno być napięcie na żarówkach. Koledzy mają właściwie takie jak na aku, ja około -1V. :/
 • #11
  zdzislaw-m
  Level 10  
  Kolego miałem podobny problem w Toyocie Avensis, światła mijania świeciły słabo. A problem polegał nie na polerowaniu szkieł zewnętrznych tylko na regeneracji wewnętrznych luster. Oddałem kompletne reflektory do regeneracji, za kilka dni odesłali mi lampy zregenerowane, założyłem żarówki i "nastała jasność". A co do napięcia na samych żarówkach to jeżeli napięcie jest większe niż znamionowe to żarówka automatycznie powinna świecić jaśniej a nie nie ciemniej, chyba że lampy mają słabą masę to wówczas może być taki efekt i to należ sprawdzić.
 • #12
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Kolego taki spadek to norma. Prąd płynie przez wspólny przewód do skrzynki bezpiecznikowej, na którym jest zwiekszony spadek przez inne odbiorniki. Dalej przez bezpiecznik, włącznik lub przekażnik. Do tego dochodzi spadek w druga strone , przewód do masy. W 18-letnim aucie miedź w przewodach jest tez utleniona, wszystkie styki nie są jak nowe i to normalne bez doszukiwania sie awarii.
 • #13
  pejot2004
  Level 8  
  Czyli polerka i gędzie gitarka :)
 • #14
  zdzislaw-m
  Level 10  
  To o czym ja pisałem to nie jest polerka, regeneracja polega na kompletnym rozebraniu lamp i napyleniu nowych lusterek. Po takim zabiegu otrzymałem lampy i - szok, bo wyglądały jak nowe i świecą jak nowe do dzisiaj.
 • #15
  pejot2004
  Level 8  
  @ zdzislaw-m

  Dawno robiłeś tą regenerację? Jaki koszt?
 • #16
  zdzislaw-m
  Level 10  
  Regenerację robiłem w sierpniu 2015r i było dwie możliwości, albo wymontować stare lampy wysłać im i poczekać kilka dni aż odeślą i zamontować ponownie, koszt tej operacji jak dobrze pamiętam niecałe 200zł za szt plus koszty przesyłki. Drugi wariant który ja wykorzystałem to zamówić u nich zregenerowane lampy i zamontować, Koszt to 600zł. I samochód nie jest uziemiony na kilka dni tylko kilka godzin w zależności od skomplikowanej procedury wymiany lamp.
 • #17
  pejot2004
  Level 8  
  Zastanawiam się jeszcze nad zakupem reflektorów na allegro. W grę wchodzą zamienniki Depo lub oryginalne używane. Co o tym sądzicie?

  Przykładowo: Link
 • #18
  zdzislaw-m
  Level 10  
  Wiesz co, ja, w tym przypadku poszedłbym jednak w zamiennik, gdyż używka może być mało inna niż twoje obecne. A skąd się poznasz? Jak założysz to zobaczysz. A kasa już poszła i nie wróci.
 • #19
  nowakjac
  Level 13  
  Zamienniki omijaj szerokim łukiem, chyba że dogadasz się ze sklepem, że w razie problemów będziesz mógł zwrócić. Ja wymieniałem 2 razy komplet na DEPO, co do świecenia to bez uwag ale ustawić się ich nie dało. Po prostu kończyła się regulacja a snop światła albo był za nisko albo zbyt w prawo. Ja na twoim miejscu zregenerował bym jednak oryginalne lampy. A używki mogą być takie jak twoje.
 • #21
  pejot2004
  Level 8  
  Padło na zamienniki. Jeżeli ktoś z was wymieniał lampy w tym aucie proszę o podpowiedzi w tym miejscu:

  Link
 • #22
  pejot2004
  Level 8  
  Renault Laguna 98r 1,6 16V - Napięcie na światłach mijania w aucie.


  Jedna sztuka wymieniona. Efekt super. :) Zamiennik pasował idealnie :D Jedyny minus to obudowa migacza, powyginały się blaszki przy wymianie żarówki migacza.
  Do wymiany lamp niezbędny jest długi śrubokręt Torx 27.
 • #23
  Marian B
  Level 37  
  Małe napięcie na żarówkach? Poprostu spadek napięcia na przewodach, stykach, wyłącznikach, bezpiecznikach, przełączniku mijania/drogowe. Trzeba poprostu zamontować sobie zasilanie żarówek bezpośrednio z akumulatora za pomocą przekażników:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13360783#13360783
  Ten układ jest bardzo prosty w budowie i w montażu.
 • #24
  pejot2004
  Level 8  
  Zamykamy. Mamy już odpowiedź.