Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win7x64 spool - Brak możliwości wydrukowania dokumentów

ergie 25 Lut 2016 14:19 507 8
  • #1 25 Lut 2016 14:19
    ergie
    Poziom 28  

Cześć

Mam problem z windowsem 7 x64, niedawna instalacja, czysty system, sterowniki, aktualizacje, outlook 2010 i raz na jakiś czas wywala mi możliwość wydrukowania.

Dam stronę testową i drukuje, dam wydruk z przeglądarki, dam wydruk z poczty, worda i już nie idzie, wyświetla komunikat / prośbę o kontakt z administratorem.

Doszukałem się w necie takiego bat'a i jak go kliknę, zrestartuję kompa pomaga, na jakiś czas (nieokreślony).

@echo off
    echo Czyszczenie bufora wydruku
    net stop spooler
    echo Trwa usuwanie dokumentow w kolejce drukowania
    del /q /f /s "%systemroot%\system32\spool\PRINTERS\*.*"
    net start spooler
    echo Pomyslnie wykonano wszystkie czynnosci
    pause

Czy możecie powiedzieć, czemu tak się dzieje i czy da się to jakoś naprawić?
    Jeżeli coś jest potrzebne z systemu, to dajcie znać, wkleję.

Z góry dziękuję

0 8
  • #2 26 Lut 2016 12:35
    TechLOG
    Poziom 18  

Nie napisałeś jaka drukarka i jaki dokładnie masz komunikat.

Ja miałem taki przypadek z atramentówką HP, że czasem nie drukowała ale nie było żadnego komunikatu. Powodem była nie zaznaczona opcja w zaawansowanych ustawieniach drukarki "wstrzymaj niedopasowane dokumenty" - widocznie jak coś było za duże nie drukowało się wcale, po zaznaczeniu pyta co robić.

Monit o kontakt z adminem może sugerować złe ustawienia zabezpieczeń albo próbujesz drukować na drukarce udostępnionej na innym komputerze (ale zapomniałeś o tym wspomnieć).

0
  • #3 26 Lut 2016 12:46
    ergie
    Poziom 28  

Wybacz, drukarki wszystkie, np HP CP1525, Kyocera 2020DN, Kyocera 1350, HP 1022, wszystkie podłączone po sieci. Komunikat jak się znowu pojawi to ze'screen'uję

Nie jest to jedna drukarka, tylko wszystkie dostępne, a nawet nowo dodane (też sieciówki), po tym bat'cie wszystko wraca do normy.

EDIT, tylko takie coś przypadkowo dostałem od użytkownika, nie mógł wydrukować z programu

Win7x64 spool - Brak możliwości wydrukowania dokumentów

0
  • #4 26 Lut 2016 20:24
    sosarek

Poziom 43  

ergie napisał:
    wszystkie podłączone po sieci.

To może zacznij od sprawdzenia ustawień sieci, drukarki i komputer mają przypisane stałe adresy IP?

0
  • #5 26 Lut 2016 20:54
    ergie
    Poziom 28  

Tak, wszystkie drukarki mają stałe IP

Nie doszukiwałbym się problemów z siecią, bo inne 80 osób drukuje i nie ma takich problemów, siedzą obok, obok pokój, obok budynek i jest ok.

Ewidentnie coś z windowsem, tzn tak przypuszczam :)

0
  • #6 26 Lut 2016 21:03
    sosarek

Poziom 43  

Rozumiem że komputer ma także dostęp do jakichś zasobów sieciowych i z tym problemu nie ma?

0
  • #7 26 Lut 2016 21:05
    ergie
    Poziom 28  

Dokładnie, wszelkie serwery, nasy, strony www,, wszystko funkcjonuje, tylko te drukarki raz na jakiś czas znikają. Od biedy mogę postawić system na nowo, ale strach to wszystko konfigurować.. stąd moje pytanie na forum, może jakaś funkcja się zacięła, może coś trzeba podmienić i ten koszmar się skończy :)

Gdyby nie to, że potrzebuję restart po tym bat'cie, to bym dodał to do autostartu i zapomniał o problemie :)

0
  • #8 26 Lut 2016 21:31
    sosarek

Poziom 43  

Sprawdzałeś w msconfig czy usługa Bufor wydruku nie jest przypadkiem wyłączona?

0
  • #9 26 Lut 2016 21:48
    ergie
    Poziom 28  

Na początku od tego zacząłem, bo na necie było podane, by wejść w usługi i wyłączyć ją, zatrzymać.. włączyć i sprawdzić czy idzie, ale to nie pomagało.
    Nie sprawdziłem tylko czy wyłączenie, włączenie + restart by zadziałał, dopiero później napotkałem taki sam problem, ale ktoś właśnie zrobił tego bat'a i po jednym użyciu problem zniknął, u mnie niestety nie.

0