Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel grzejny pod panele - Jak zamontować kabel grzejny pod panelami bez wylewk

mikaxx 25 Feb 2016 14:47 1182 2
lampy.pl
    mikaxx
    Level 11  
    Witam, robię remont pokoju. Jest to stare budownictwo, strop drewniany. Nie mogę stosować wylewki. Chcę pod panele podłogowe dać kabel grzejny, który można kupić na allegro. 30 metrów kabla ma 300 W. W domu nie ma "siły", ale 300 Wat to nie wiele. I teraz mam pytanie, jak zamontować kabel pod panelami ? żeby faktycznie było czuć ciepło ? I jakie to miałyby być panele? czy to ma jakieś znaczenie?
  • lampy.pl
    paltolicho
    Level 17  
    Drew0 to najlepszy izolator. Jak sobie to wyobrażasz? Kładziesz specjalne panele pod ogrzewanie podłogowe? Izolacja od dołu musi być kilkakrotnie wyższa niż od góry|(inaczej będziesz grzał sąsiadowi na dole sufit).
    mikaxx
    Level 11  
    przepraszam, jestem kobietą i nie znam się na tym w ogóle. Drewno to najlepszy izolator hmm. Dom ma strop drewniany, w tej chwili mam na podłodze linoleum, które ma być zrywane a pod nim podobno są deski, strop, 20 cm przerwy, która jest pusta i sufit rodziców. Wiem, że pod panele kładzie się najpierw piankę aby jakoś wyrównać podłogę. Ale co potem? gdzie powinien być położony kabel? A panele chyba nie są z drewna tylko materiału sztucznego?

Znalazłam panele pod ogrzewanie podłogowe ale wodne :( Czy ktoś może się orientuje jakiej firmy panele są pod ogrzewanie elektryczne ?