Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie anteny dvb-t, odbiera tylko mux-2

4muchy 25 Lut 2016 15:12 990 8
  • #1 25 Lut 2016 15:12
    4muchy
    Poziom 6  

Z początku próbowałem podłączyć starą anteną siatkową. Odbierał mux-2, czasem przy wyszukiwaniu automatycznym wyszukał mux-1 i 2, z wielkimi zakłóceniami był jakiś obraz. W okolicy sąsiedzi używają anteny kierunkowej, więc taką też zakupiłem, dokładnie TechniYagi HDT-p LTE. Ale po zamontowaniu jej dalej mam ten sam problem. Mieszkam w lini prostej 12km od nadajnika. Widoczność nadajnika zasłania mi mały lasek.
    Antenę podłączałem ze wzmacniaczem i bez, jednak brak jakichkolwiek efektów.
    Jak podepnę sam kabel do tv bez anteny to na samej gołej żyle także odbiera tylko mux-2.
    Co mogę mieć źle zrobione?

0 8
  • #2 25 Lut 2016 15:16
    janszy3643
    Poziom 29  

Przy tej odległości wystarczy sam dipol, może masz za duży sygnał.

0
  • #3 25 Lut 2016 15:18
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  

1. Czy antena ma symetryzator, czy wzmacniacz ?
    2. Jeśli ma wzmacniacz, to czy na pewno jest on zasilany prawidłowo, czy sam zasilacz jest sprawny ?
    3. Jeśli antena ma tylko symetryzator to czy zastosowany jest kabel dobrej jakości i ile metrów tego kabla jest ?
    4. Do ilu odbiorników jest rozdzielany sygnał ?
    5. Czy pomiędzy anteną a odbiornikiem lub dekoderem są wpięte jakieś rozdzielacze sygnału ?
    6. jaka jest Twoja lokalizacja i z jakiego nadajnika korzystasz, to pozwoli określić parametry odbioru ?

0
  • #4 25 Lut 2016 15:33
    4muchy
    Poziom 6  

1. Ze wzmacniaczem.
    2. Dawałem 2 rożne wtyki z zasilaczem i bez, odbiór z był nawet gorszy. Antena kupiona wczoraj więc raczej sprawny dioda po podłączeniu się świeci.
    3. Sprawdzałem na starym i nowym kablu, jakość kabla dobra. Około 10m.
    4. Do 1 odbiornika
    5. Nie ma
    6. Ładna k. Tarnowa. Korzystam z nadajnika: Tarnów - g. Św. Marcina

0
  • Pomocny post
    #5 25 Lut 2016 16:23
    _kli_
    Poziom 32  

W Ładnej sygnał z "Marcinki" jest potężny. Dowodem na to jest to, że

4muchy napisał:
    Jak podepnę sam kabel do tv bez anteny to na samej gołej żyle także odbiera tylko mux-2

Dodatkowo prawdopodobnie dolatuje do Ciebie sygnał z nadajników w Krakowie (k.23,50) i Szczawnicy (k.45)
    Stosowanie anteny ze wzmacniaczem to zabójstwo dla sygnału. Oddaj tego Technisata, bo to prawdopodobnie zbędny wydatek - nawet w wersji pasywnej może być za mocny. Na początek kup symetryzator, zamontuj go (poprawnie) w tej starej siatce, na drugim końcu kabla zamontuj (poprawnie) wtyk antenowy i powinno działać. Jeżeli nadal będzie źle, to albo błąd w połączeniach, albo zbyt mocny sygnał i trzeba "słabszą" antenę. Ja odbieram Tarnów na antenie pasywnej, w górach, 55 km od nadajnika.
    Stabilnego odbioru szukaj ustawiając odbiornik na ręcznym wyszukiwaniu, sprawdzając parametry k.23, 45, 50.

0
  • #6 25 Lut 2016 16:38
    4muchy
    Poziom 6  

Niestety, zwrócić nie będę mógł bo kupiłem w media expert, a tam zwrotów nie przyjmują... Wzmacniacz na symetryzator nie wiem czy w niej da się wymienić, antena ta ma jakąś niestandardową puszkę z końcówką typu f. Nie bardzo nawet wiem jak ją otworzyć.

Kupie symetryzator i wsadzę do siatkówki, zobaczę czy pomoże.

0
  • #7 25 Lut 2016 17:04
    _kli_
    Poziom 32  

4muchy napisał:
    Nie bardzo nawet wiem jak ją otworzyć

Z puszki zsuń te plastikowe lub gumowe nasadki wzdłuż pręta dipola.

0
  • #8 26 Lut 2016 13:09
    4muchy
    Poziom 6  

Ok, udało się :) Kupiłem symetryzator i śmiga czysto i przejrzyście.

Jednak mam jeszcze 1 problem, bo na razie zamontowane mam przez kabel który do testów puściłem oknem. Jak podłącze do kabla po antenie satelitarnej który mam puszczony z balkonu przez strych i do pokoju na parterze otrzymuje brak sygnału. Kabel ma około 15-20m. Antena satelitarna 2 tyg temu działała bez problemu. Kabel który podpięty jest z puszki do tv, jest dobry, działa.

0
  • #9 26 Lut 2016 14:22
    TELMOR_PL
    Poziom 28  

Witam, nie wiem co to za kabel satelitarny i ile ma lat. To, że satka działała nie oznacza, że siatka pasywna musi. Sygnał z konwertera (zależy od talerza i rodzaju konwertera) może mieć 70-80 dB i to wystarczyło dla dekodera SAT. 15-20 m to strata rzędu 4-5 dB, a to może już być sporo biorąc pod uwagę zadziałanie siatki "na dolnej granicy" pracy głowicy.
    Po drugie, może coś z połączeniami lub gdzieś ten kabel się zagina, zmieniając diametralnie impedancję.

0
  Szukaj w 5mln produktów