Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać subwoofer do zestawu Yamaha RX-V677 + Wharfedale Obsidian 600?

RoDMaNik 25 Lut 2016 17:23 732 5
  • #1 25 Lut 2016 17:23
    RoDMaNik
    Poziom 2  

Witam serdecznie!

Posiadam sprzęt Yamaha RX-V677 oraz zestaw głośników Wharfedale Obsidian 600 i chciałbym obecnie dokupić subwoofer ale nie mam pojęcia co wybrać. Czytałem wiele różnych opinii ale im więcej czytam to tym bardziej głupieję.

Sprzęt gra w pomieszczeniu 19m2 i bardzo mi zależy by ożywił muzykę Rock Progresywny oraz Metal. Przy kinie domowym komplet głośników daję radę ale troszkę momentami brak tzw. pierdnięcia w odpowiednich momentach i też by było miło jakby sub ten w tym dopomógł ;)

Wybrałem w sumie parę subów ale ze względu iż nie mam możliwości odsłuchu ciężko jest mi się zdecydować. Bardzo proszę o podpowiedź i pomoc w doborze tego subwoofera. Zależy mi też na tym by subwoofer posiadał auto włączanie i wyłączanie
    Dodam, że nie chciałbym wydać na subwoofer więcej niż 900 zł a najlepiej coś koło 700 zł.

1. Magnat Monitor Supreme Sub 302A (w jednym ze sklepów w komenarzach ktoś bardzo zachwalał ten subwoofer przy połączeniu go właśnie z Obidianami 600 ale miał inny tuner gdyż był to Denon AVR 1513 a nie Yamaha, ciekawe czy z Yamahą też by taki zestaw ładnie zagrał?).
    2. WHARFEDALE 10.SX-SUB (jest też wersja z literką V na końcu i nie wiem czym one się różnią posiada mniejszy głośnik niż powyższy Magnat i ma niższe chyba pasmo przenoszenia o ile dobrze to rozumiem)
    3. WHARFEDALE WH-S8E (ten wydaje mi się chyba jednak za słaby ale może się mylę)

Bardzo proszę o pomoc w doborze subwoofera lub może macie jakąś swoją propozycję? :)

0 5
  • #2 25 Lut 2016 17:38
    intenso
    Poziom 38  

Nikt za Ciebie nie wybierze musisz przytargać do domu i porównać który dla Ciebie zagra najlepiej.
    A z tym auto włączaniem to różnie bywa kolego.

0
  • #3 25 Lut 2016 18:48
    RoDMaNik
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź, ale ciężko jest jednak w moim małym mieście zdobyć 3 subwoofery do porównania, nie ma nawet sklepu w którym by były dostępne od ręki.
    Napisałem na forum, gdyż wiem, że jest wiele osób doświadczonych w tej tematyce i mogą coś doradzić.
    Czekam na kolejne opinie.

0
  • #4 25 Lut 2016 19:19
    intenso
    Poziom 38  

Ja bym rozejrzał się za Jbl E 150 P lub .Jamo J 10.

0
  • #5 26 Lut 2016 13:04
    s4home
    Poziom 20  

Bliżej 700zł Magnat Sub302A, w kwocie 900zł Jamo J10 lub Klipsch R10SW

0
  • #6 28 Lut 2016 15:47
    RoDMaNik
    Poziom 2  

Dzięki za propozycje ale poczytałem trochę i kurcze jest problem bo ponoć Magnat Sub302A ma problem z samym wyłączaniem się jak cicho się słucha a Jumo J10 ponoć wydaje dziwne dźwięki świszczenia powietrza tak więc muszę dalej szukać czegoś innego no chyba, że ktoś z was może zaprzeczyć tym informacjom?

0