Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja Multi z Androidem czy Win ce 6?

zygiel 25 Lut 2016 21:32 3042 5
  • #1 25 Lut 2016 21:32
    zygiel
    Poziom 9  

Witam
    Przymierzam się do kupna dedykowanej stacji multimedialnej do Forda S-max.
    Mam problem z podjęciem decyzji jak w temacie, android czy win ce 6?
    Android jest bardziej rozwojowy, ale co z kompatybilnością z conversem+, słyszałem też że są problemy z radiem?! Może ktoś z Was miał jakieś doświadczenie z takimi stacjami, jak się sprawują w użytkowaniu na co dzień?
    A jak jest z Win ce 6?

Pozdrawiam

2 5
  • #2 07 Mar 2017 12:54
    nntwpzigin
    Poziom 2  

Jestem użytkownikiem stacji Clarion NX702e , system Windows CE.
    I na temat tego(takiego) urządzenia mogę się wypowiedzieć.
    Zalety: duży ekran, dopracowane audio(equalizer, opóźnienia głośników itp)
    Wady: Windows CE, stacja jest zablokowana tzn. startuje nakładka na system i tylko opcje nakładki są do kliknięcia.
    Nie udało mi się znaleźć metody na odblokowanie i zainstalowanie własnych aplikacji (zresztą skąd je wziąć????).
    To urządzenie takie jest i takie umrze.
    Jeśli te ograniczenia porównasz z jakimkolwiek tabletem z Androidem, czy stacją z Androidem to wybór staje się dość oczywisty.
    Uwaga jednak na sprzedawców którzy rozpisują się homerycko co też ta ich stacja potrafi, że ma 1080p, DVBT, DAB, łącze do neta LTE i inne cuda na kiju, ale po dokładnym przeczytaniu zrozumiesz że to PŁATNE OPCJE w dodatku nie zawsze dostępne a 1080p to rozdzielczość odtwarzanych filmów a nie ekrany stacji(!).
    Ponieważ ostatnio trochę poszperałem w tym temacie interesujący wydaje mi się pomysł tego rodzaju:
    https://www.youtube.com/watch?v=K6OWTnoPZYA
    czyli wbudowanie w samochód tabletu. Znalazłem też coś takiego:
    http://www.rcjoycon.com/category/product/
    Czyli interfejs sprzęgający tablet z przyciskami kierownicy(szczegóły do doczytania).
    Jeśli ktoś lubi pogrzebać to perspektywa może być kusząca: można zamontować dowolny tablet (no może prawie dowolny) i łatwo wymienić go na inny( nowszy, szybszy, ładniejszy) elementy wbudowane na stałe czyli sterownie z kierownicy , zasilanie i wzmaczniacz audio i tak zostają w samochodzie.
    I tak to moim zdaniem powinno wyglądać, zamykając się w koszcie 600 tablet 400 wzmacniacz 100 interfejs.

NNTWPZIGIN

0
  • #3 07 Mar 2017 17:51
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Osobiście posiadam Subaru Forester z wtopionym Nexusem 7 2013 flo. Chodzi to w trybie OTG, na ostatnim cyanogenie z Androidem 7.0. kosztowało to 500zł plus wzmacniacz. Nie muszę chyba się rozpisywać o możliwościach, bo zależą tylko od zainstalowanych aplikacji. O torquePRO nie wspominając.

Sygic,poweramp,Chrome,obdwiz, zestaw słuchawkowy i zdalny pulpit z telefonu i tetchering po Bluetooth. Skype. Nie ma granic. Joycona nie mam, ale mi się marzy 😁

0
  • #4 12 Mar 2017 12:00
    malaoko
    Poziom 6  

Wojtek, masz polaczony ten tablet w subarce z glosnikami?

0
  • #5 12 Mar 2017 12:35
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Tak. Mam wzmacniacz 4x 40 pod siedzeniem pasażera, z niego idą kable do oryginalnych głośników i do subwoofera pod siedzeniem kierowcy.

Jest dorobiony przekaźnik w złączu słuchawkowym tabletu, że jak masz wyłaczony silnik to grają głośniki tabletu i wzmacniacz jest wyłączony. Dopiero jak odpalisz silnik to uruchamia się wzmacniacz a tablet wykrywa podłączenie wtyczki Jack i podaje sygnał na wzmacniacz.

0
  • #6 12 Mar 2017 12:52
    malaoko
    Poziom 6  

Chcialem zrobic wlasnie takie cos u siebie w A3 8l, moglbym sie skontaktowac jakos z toba?

0