Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie przekaźnika wyłączającego światła do jazdy dziennej DRL po odpaleniu

25 Lut 2016 21:36 2466 7
  • Poziom 7  
    Witam. :D

Kupiłem dosyć drogie, podobno wysokiej klasy - "niemieckie", światła do jazdy dziennej DRL z automatem.
    Po podłączeniu całości, przekręceniu zapłonu (nie odpaleniu) światła do jazdy dziennej zapalają się. Po przełączeniu włącznika świateł na postojowe - DRL gasną, tak samo jak w pozycji na "mijania" - czyli wszystko miód malina, książkowy przykład.

Problem pojawia się w momencie odpalenia auta. Światła "dzienne" przygasają na około 50% mocy :?: i świecą ciągle. Niezależnie od włączonych świateł mijania, drogowych, pozycyjnych. Wiadomo - dochodzi ładowanie, wzrost napięcia, itp.
    Myślałem, aby podpiąć do układu diodę prostowniczą lub przekaźnik. Z przekaźnikiem będzie prościej, więc proszę tylko o pomoc w dobraniu przekaźnika i podanie ewentualnego schematu podpięcia kabli.

Szukałem już na forach, ale jest tylko opisane podpięcie świateł bez automatu, a ja go mam.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    VW Golf V 1,9 TDI 90km 2004 r.
    Wszystko zrobione według instrukcji: plus ze skrzynki bezpieczników pod maską - znalazłem miejsce, gdzie pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka, masa z akumulatora, a sygnał o zapalonych światłach z szaro-czerwonego bodajże plusowego kabla prawej przedniej postojówki.
  • Poziom 6  
    Wpięcie w układ przekaźnika rozwiernego powinno rozwiązać problem gaśnięcia.A jeżeli chodzi o przygasanie to może spróbuj wziąć zasilanie z innego miejsca.
  • Moderator - SAT
    Zmień "pochodzenie" plusa.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Plus po stacyjce daj z jakiegoś grubszgo kabla,przypuszczam źe
    i nie gaśnięcie po włączeniu pozycyjnego ma z tym związek. Sprawdż bezpiecznik F 48 kabel czerwony. Były dwie skrzynki bezpieczników w tych autach . W jednej był nornalny plus po stacyjcea w drugiej gasnące po paru sekundach.
  • Poziom 7  
    Ok, w sobotę spróbuję podłączyć "plus" z bezpiecznika F 48 lub z alternatora. Chociaż wydaje mi się, że napięcie i tak będzie się "przebijać" i zasilać światła DRL :/
  • Poziom 7  
    Problem rozwiązany dzięki pomocy piotrek22101.
    Przekażnik zwierno rozwierny jest lekarstwem. Piny
    85, 86, 87, 87a, 30. Na pin 30 podpiąłem stacyjkę, na pin 87a lampy led, na 86 masę z akumulatora a na 85 plus ze świateł pozycyjnych. Teraz po odpaleniu auta i włączeniu świateł, DRLy gasną całkowicie.