Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B 1.4 C14NZ - Rano na zimnym ciężko odpala.

Chejman2016 25 Lut 2016 22:37 1623 11
  • #1 25 Lut 2016 22:37
    Chejman2016
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z moją Corsiną. Otóż gdy rano wsiadam do auta i chcę jechać do pracy to żeby odpalić musze trzymać troszkę wciśnięty gaz. Gdy już odpali to chodzi jak ciągnik (tak jakby nie paliła na wszystkie gary) kopci z wydechu na czarno (nie zawsze) i gdy ruszam to czuje ewidentny brak mocy ale tylko jakąś chwilę. Po przejechaniu jakichś 500-1000 metrów wszystko wraca do normy aczkolwiek gdy zatrzymam się na skrzyżowaniu to potrafi zgasnąć na luzie. Zapala się wtedy check engine i gdy odpalam problem powraca. Check potrafi się zapalić również podczas jazdy. Auto pali około 13L/100 benzyny i 10L/100 gazu. Posiada gaz (montowany jakieś 9tys km temu) 2 generacji bodajże Bingo M. Oznaczenie silnika to C14NZ silnik 1.4 96 rok. W aucie zostało wymienione:
    * wszystkie świece razem z kablami WN
    * czujnik temperatury silnika
    * termostat
    * map sensor
    * sonda

Po sprawdzeniu błędów na komputerze wyskakuje błąd 35 Idle Air Control aczkolwiek nie zawsze. (mechanik sprawdzał wtedy gdy check mi się zapalił, gdy check się nie pali to błędów brak)

Dodam jeszcze ze gdy auto się rozgrzeje to odpala na dotyk bez dotykania gazu i chodzi normalnie. Proszę Was moi drodzy o pomoc bo jestem zielony a nie chciałbym wydawać kasy na marne i z góry przepraszam jeśli jest gdzieś taki temat.

0 11
  • #2 25 Lut 2016 22:57
    Zakompleksiony
    Poziom 8  

13 na 100? Benzyny? Nie za dużo? Sprawdź przewody paliwowe. Sprawdź pompę paliwa może nie ma cisnienia. Ogólnie sprawdz wszystko co się z paliwem tyczy. W mojej corsie tez tak mialem az do momentu jak pompka paliwa piszczec zaczela i wogole cisnienia nie miala. Dopiero jak cieplejsze paliwo dostawała to lepiej chodzila.

0
  • #3 25 Lut 2016 23:03
    adamblonsky 2012
    Poziom 18  

Na początek sprawdzenie ciśnienia na cylindrach.

0
  • #4 26 Lut 2016 13:03
    Chejman2016
    Poziom 2  

Ciśnienie sprawdzone, jest w porządku.

0
  • #5 26 Lut 2016 16:49
    adamblonsky 2012
    Poziom 18  

Tzn ile to ciśnienie wynosi?

0
  • #6 26 Lut 2016 18:25
    Chejman2016
    Poziom 2  

1 cylinder 10, 2-4 cylindry po 11.

0
  • #7 26 Lut 2016 18:30
    turboo_2607
    Użytkownik obserwowany

A katalizator?Ma przelot?Jak bedzie zapchany to objaw moze byc podobny,wiekszosc warsztatow katy wycina za darmo i wspawuje strumienice,jesli zostawisz im katalizator :)

0
  • #8 26 Lut 2016 20:36
    adamblonsky 2012
    Poziom 18  

no to z ciśnieniem nie ma rewelacji ale powinno działać

0
  • #9 14 Wrz 2016 15:51
    mądrasowa
    Poziom 8  

Powiem tyle zły kąt wyprzedzenia zapłonu, czytając mądrości niektórych znawców mechaniki, to trafił się taki jeden że napisał że ustawiając zapłon lampą stroboskopoą, że znaki na kole pasowym i obudowy rozrządu muszą się pokrywać, większej głupoty to nie słyszałem, ponieważ to przyśpieszy zapłon do punktu krytycznego w którym może dojść do uszkodzenia silnika nieodwracalnie. Na aparacie zapłonowym są dwa znaki i jeden na obudowie i tylko pomiędzy tymi znakami można się poruszać bez uszczerbku dla silnika. Pozdrawiam.😕

Dodano po 31 [minuty]:

A jeszcze jedna bardzo ważna kwestia ustawiania zapłonu, elektryka silniczka krokowego musi być odłączona( czyli odpinamy szybo złączkę przy silniczku) po zakończeniu regulacji podłączamy z powrotem i ponownie odpalamy silnik. Należy pamiętać że zaczynamy ustawiać zapłon od prawego znaku, i że nawet milimetr ma wpływ na pracę silnika.
    :cry: :idea: 

0
  • #10 14 Wrz 2016 16:33
    kortyleski
    Poziom 41  

Jakoś nie przypominam sobie corsy B z aparatem zapłonowym ale wiek robi swoje :-)) ja tam bym podlaczyl tester i popatrzył na parametry na zimnym. Pewno by się wiele okazało. Już samo spalanie sugeruje usterkę.

0
  • #11 21 Wrz 2016 03:59
    mądrasowa
    Poziom 8  

Przepraszam za zmyłkę wszystkich czytających ten post ponieważ kiedy znaki na kole pasowym i obudowie rozrządu się pokrywają przy ustawianiu zapłonu lampą stroboskopową to zapłon jest zerowy ani przyśpieszony, ani opóźniony, czyli jest zapóźny a przyśpieszamy w kierunku przeciwnym do kierunku obrotów silnika.

0
  • #12 21 Wrz 2016 04:01
    mądrasowa
    Poziom 8  

Przepraszam za zmyłkę wszystkich czytających ten post ponieważ kiedy znaki na kole pasowym i obudowie rozrządu się pokrywają przy ustawianiu zapłonu lampą stroboskopową to zapłon jest zerowy ani przyśpieszony, ani opóźniony, czyli jest zapóźny a przyśpieszamy w kierunku przeciwnym do kierunku obrotów silnika.

1