Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modecom MC-418A - Konfiguracja jako dalszy AP do Liveboxa 2.0

25 Lut 2016 22:43 750 8
  • Poziom 12  
    Witam, posiadam Neostradę z Liveboxem 2.0 i chciałbym daleko po kablu podłączyć do niego router Modecom MC-418A żeby rozsiewał sobie wifi w okolicach domu. Podejmowałem różne próby konfiguracji i jakoś nie może złapać połączenia z internetem - czy możliwe jest że coś robię nie tak, czy raczej wina jest po stronie Modecoma?
    Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję!

Link do strony producenta:
    http://www.modecom.pl/mc-418a/routery/urzadzenia_sieciowe/urzadzenia_sieciowe/produkty/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na 100% robisz coś nie tak.

Podłącz go portem LAN, wyłącz serwer DHCP i ustaw IP inny niż routera.
  • Poziom 12  
    Czyli zamiast do wejścia WAN Modecomu mam podłączyć przewód do jednego z portów LAN 1,2,3,4?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Folxs napisał:
    Dziwne, że nie chciało działać na internecie MultiMedia wraz z routerem kablowym Arris - czy to może mieć znaczenie?

W internecie kablowym (a taki jest w MM) musisz zrestartować prądowo główny modem - wtedy net dostanie inne IP a CMTS rozpozna ponownie modem.
  • Poziom 12  
    Robiłem reset tak, że odłączałem obydwa routery jednocześnie od zasilania i podłączałem ponownie i nie skutkowało
    Folxs napisał:
    nie skutkowało

Mogło być tak, że byłeś za podwójnym NAT-em - czyli sprzęt nie dostawał żadnej adresacji IP - bo CMTS nie wiedział jakiemu sprzętowi to IP przyznać.
    Oczywiście to tylko moje domysły - bo konkretów nie podałeś, a konfiguracja może być jednak inna.
    Ale skoro już działa - to praktycznie nie ma to już znaczenia.
  • Poziom 12  
    Teraz działa w innym miejscu na Neostradzie - natomiast wcześniej w bloku na MM nie dostawał adresu IP, dokładnie jak mówisz. Czy można to jakoś obejść? (możliwe że kiedyś będę znów go chciał skonfigurować w bloku)
    Folxs napisał:
    Czy można to jakoś obejść?

Skoro operator dał też router a dokładnie najpewniej modemorouter - to mamy w zasadzie 2 opcje:
    - pierwsza - sprzęt operatora przestawiamy (my lub operator) w tryb mostu (bridge) i własny router,
    - druga - jeśli operator nie chce/nie może przestawić swojego sprzętu w tryb mostu - to swój router wpisujemy w DMZ w routerze operatora - dokładnie to IP naszego drugiego routera wpisujemy w DMZ sprzętu operatora - DMZ powoduje całkowite otwarcie wszystkich portów i usług na sprzęcie operatora.
    Po dowolnej zmianie ZAWSZE restart prądowy na 30 sekund obydwu sprzętów.
  • Poziom 12  
    1. Tak, jest to modemorouter
    2. Nie można go ustawić w tryb Bridge

Dziękuję za cenne informacje - może kiedyś będę grzebać to na pewno się przydadzą