Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa b 1.2 95 SKALOWANIE PREDKOSCIOMIERZA

25 Lut 2016 22:46 546 8
  • Poziom 8  
    Witam was wszystkich. Mam bardzo wazny problem. Otóż w mojej corsie b 1.2 dzisiaj wymienilem zegary bez obrotomierza na takie z obrotomierzem i wystąpił problem, mianowicie (obrotek itp wszystko wskazuje perfecto) prędkościomierz oszukuje o równe 20 km na godzine czyli kiedy jadę 20 na godzinę na liczniku mam 40 kiedy 100 na godzine na liczniku mam 120 itp itd. Zostało to sprawdzone przez dwie referencyjne nawigacje i jedną z telefonu i rzeczywiscie oszukuje o 20 na godzinę. I tu zachodzi pytanie czy jest jakakolwiek możliwosć aby przywrócic prawidłową pracę wskazówki prędkosciomierza? Czy jestem skazany na odejmawanie 20 na godzine czy narysowaniu nowej tarczy? Bardzo prosze o odpowiedz jest to dla mnie bardzo ważne pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Masz na liczniku taki napis, Wxxxxx lub Kxxxxx to są indeksy prędkości, muszą się zgadzać z tymi jakie miałeś w poprzednim liczniku.
  • Poziom 8  
    Tak tak tak wszystko sie zgadza z identycznej corsy liczniki wziete moj stary indeks to w1150 a nowy identyczny obydwa na linkę
  • Poziom 32  
    Ktoś musiał coś grzebać i przełożyć tarcze z indeksami, przy identycznych indeksach wszystko jest P&P. Sprawdź jeszcze czy ktoś przypadkiem przy zdejmowaniu wskazówki nie ustawił jej źle (z tego co pamiętam skala zaczyna się od 20 a nie od 0.
  • Poziom 8  
    Rozmawialem z mechanikiem który mi to wymieniał powiedzial ze tarcze są oryginalne itd. Tak skala zaczyna się od 20 na godzine. A mam pytanko czy jest mozliwosc wsadzenia tarczy identycznej tylko z zamienionymi liczbami? Np od 0 na godzine do 180?
  • Moderator Samochody
    Ktoś po prostu zdejmował wskazówkę i założył nie w tym miejscu co trzeba. Fabrycznie i tak o około 10 km/h zawyżają.
  • Poziom 8  
    Aha aha. Ale ogólnie jest możliwość jakby "przełożenia wskazówki o jeden ząbek" w doł zeby wskazywało dobrze?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Wskazówka jest na okrągłej ośce, nie ma żadnych ząbków. Poszukaj jakichś tematów z przeróbkami podświetlenia itp to pewnie znajdziesz tam informacje jak poprawnie to poskładać.
  • Poziom 8  
    Aha, dzięki wtedy.