Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra SW 432 nie działa prawy kanał

26 Lut 2016 00:15 1371 2
  • Poziom 12  
    Witam

Ostatnio w moje łapki dostałem wzmacniacz Dynamic Speaker SA 950 czyli eksportową wersję wzmacniacza unitry sw 432. Sprzęt gra nieźle ale na prawym kanale nawet nie reaguje wskaźnik wysterowania ani nie słychać dźwięku, a po podłączeniu RCA tylko pod prawy kanał po rozkręceniu "na full" słychać delikatny pogłos w lewym kanale. Rozebrałem go, zacząłem sprawdzać bezpieczniki i znalazłem jeden przepalony bezpiecznik o oznaczeniu b502 z tym że na PCB jest napisane 250/2,5 a sam bezpiecznik ma 3,15A. W każdym razie czy jak wymienię bezpiecznik to prawy kanał będzie grał, czy może jest większe prawdopodobieństwo że coś jeszcze padło?

Pozdrawiam Piotr
    Unitra SW 432 nie działa prawy kanałschemat w..32.jpg Download (948.66 kB)
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    RainbowDashTp napisał:
    W każdym razie czy jak wymienię bezpiecznik to prawy kanał będzie grał, czy może jest większe prawdopodobieństwo że coś jeszcze padło?

Pójdź do wróżbity Macieja a udzieli Ci satysfakcjonującej odpowiedzi :)
    Wstaw bezpiecznik i się przekonasz , masz podaną właściwą wartość na PCB
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Hah spodziewałem się takiej odpowiedzi :D ale miałem nadzieje że wywróżycie ze schematu co jeszcze mogło się spalić, bo bezpiecznik zwykle nie siada sam, prawda?
    Zapomniałem dodać że kondensatory wyglądają dobrze :) w każdym razie jutro się przejdę do elektonicznego po bezpiecznik 250v 2,5A, tylko ciekawi mnie czemu tam siedział 3,15.

EDIT:
    Zagadka innego bezpiecznika rozwiązana :) właśnie zauważyłem naklejkę z serwisu.

EDIT 2:
    Zamieniłem bezpieczniki kanałów i teraz gra drugi, więc na razie zastosuję zworkę a jutro zakupie nowy bezpiecznik. Temat do zamknięcia