Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MFD VW - VW MFD Gubi satelity po włączeniu wideo-rejestratora

26 Lut 2016 10:44 1095 6
 • Poziom 9  
  Wita

  Zamontowałem u siebie w passacie b5 odi stacje MFD ver. D wszystko poprawnie działa nawigacja prowadzi itp ale jak włączę wideo-rejestrator to od razu zrywa połączenie z satelitami.

  antena GPS uniwersalna na chwile obecną położona na desce. Rejestrator to GOCLEVER DVR MINI FULL HD wystarczy ze odepnę kabel zasilający od kamerki wszystko działa zasilacz mam zamontowany na stałe pod deską oryginalny z zestawu.

  Jak myślicie gdzie szukać przyczyny takiego dziwnego zachowania. Czy raczej zapomnieć mam o możliwości korzystania jednocześnie z nawigacji i rejestratora.

  pozdrawiam!
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 35  
  Oddalić zasilacz od anteny.
 • HelukabelHelukabel
 • Poziom 9  
  A.Gieronimo napisał:
  Oddalić zasilacz od anteny.


  próbowałem zasilacz jest zmontowany na stałe przy skrzynce bezpieczników. Próby były z antena na lusterku desce po lewej stronie ( antena do zasilacza oddalona na szerokość auta) i nie zależnie gdzie jest dzieje się tak.
 • Poziom 35  
  Więc zakłócenia przechodzą z zasilacza rejestratora na instalację elektryczną samochodu która staje się anteną je nadającą, za pewne da się to odfiltrować. Można zacząć od popularnych filtrów do "CB". (na kablu zasilającym rejestrator) ale to może okazać się mało skuteczne, wtedy bez pardonu bym wsadził gotowy filtr (230V), na tą okazję akurat idelanie pasuje. Bo czasami trzeba wiedzieć co gdzie wsadzić i nie przejmować się napisem 230V ;)
  http://www.kreocen.pl/produkt/Filtr-przeciwza...0nF-Ipracy-max4A-FB1S41-4-18_839_1547268.html

  Dla potwierdzenia mojej tezy, warto najpierw zasilić rejestrator (umieszczony w samochodzie) z zewnętrznego źródła prądu, akumulator żelowy czy z jakiejś wkrętarki (10-15V). Jeśli takie zasilanie nie spowoduje zakłóceń GPS patrz j.w.
 • Poziom 9  
  Mam filtr od jakiegoś starego radia teraz tylko pytanie zamontować go przed zasilaczem czy miedzy zasilaczem a kamerką?
 • Poziom 35  
  Przed zasilaczem.
 • Poziom 9  
  problem rozwiązany inne zasilacz i brak zakłóceń