Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

webasto przewietrzanie działa z pilota piec nie grzeje

czarny0531 26 Feb 2016 15:06 1710 5
    czarny0531
    Level 11  
    Witam. Posiadam Tourana z 2004r z dogrzewaczem i telestartem . Dokupiłem pilota bo nie było zakodowałem go i załącza się samo przewietrzanie dmuchawa chodzi dogrzewacz się nie załącza. Oczywiście sam dogrzewacz pracuje jak powinien na odpalonym silniku ale włączając z pilota nie uruchamia się bez znaczenia czy zimny silnik czy nie. Co i gdzie przestawić a adaptacjach bo przypuszczam ze w tym tkwi problem tylko nie mogę odnaleźć właściwego kanału i ewentualnie jaką cyfrę wpisać przeważnie jest to 0 lub 1 ale widziałem też inne wartości w poszczególnych blokach.A może trzeba w kilku blokach coś zmienić.
    Próbowałem odnaleźć gdzieś w necie podpowiedzi lecz nic nie znalazłem to proszę nie krzyczeć jak ktoś coś wypatrzył czego ja nie znalazłem. Na temat samego webasto jest wiele ale na temat przewietrzenia i zmiany kodowanie ja nic bynajmniej nie odnalazłem. Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi
    ArturAVS
    Moderator of HydePark/Cars
    Skoro jest to dogrzewacz, to nie będzie pracował jako ogrzewanie postojowe.
    Zmiana w kodowaniu nic nie da. Urządzenie fizycznie nie jest przystosowane do takiej pracy.
    czarny0531
    Level 11  
    Ale nie idzie odpalić dogrzewacza z pilota? Gdzieś wyczytałem że niby idzie ale jak to juz nie napisali, z drugiej strony to po co montować telestart dla funkcji przewietrzania to bez sensu totalnie.
    User removed account
    User removed account  
    czarny0531
    Level 11  
    witam po długim okresie czasu ale jakoś tak wyszło że nie było kiedy się zabrać za to. Więc posprawdzałem i wszystko gra kodowania właściwe więc o co chodzi. Czy mając dogrzewacz nie ma możliwości uruchomienia go z pilota?
    ArturAVS
    Moderator of HydePark/Cars
    [/quote] Czy mając dogrzewacz nie ma możliwości uruchomienia go z pilota?[/quote]

A co pogoni płyn w obiegu? Jak pompki nie ma? Bez sygnału D+ z alternatora ( ewentualnie ze sterownika silnika po CAN) dogrzewacz się nie uruchomi.

arturavs wrote:
    Skoro jest to dogrzewacz, to nie będzie pracował jako ogrzewanie postojowe.
    Zmiana w kodowaniu nic nie da. Urządzenie fizycznie nie jest przystosowane do takiej pracy.

Przeczytałeś? Nawet nie podałeś typu agregatu. A skoro jest to typowy dogrzewacz, to żadna siła go nie zmusi do pracy jako ogrzewanie postojowe. Brak m/n pompki obiegowej i inny sterownik w samym agregacie. I żadne kodowanie nie pomoże, skoro urządzenie do takiej pracy nie jest przewidziane.