Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera cofania, szum radia Opel Combo 2014r

26 Lut 2016 18:43 1569 1
  • Poziom 2  
    Witam. Ostatnio zamontowałem kamerę cofania w samochodzie. Kamera podłączona do świateł podświetlających tablice rejestracyjną, a zasilanie monitora pod lampkę na podsufitówce w kabinie, przy szybie czołowej (tę która oświetla nam środek po otwarciu drzwi samochodu)- w miejsce jednej z żarówek przepasane kable i wyprowadzone na tzw "samczyki" zarówno od skrzynki z lampkami, jak również od monitora. Wszystko działa jak należy, zakłóceń w radiu nie ma, ani przy włączonym monitorze, ani przy uruchomionej kamerze. Problem zaczyna się wtedy, gdy oba te urządzenia (monitor i kamera) zaczynają współpracować i kamera podaje obraz na monitor. Zakłócenia zmieniają się w zależności od ułożenia kabli, już kilka godzin spędziłem na dochodzeniu co może emitować zakłócenia, ale wydaję się nie być konkretnego winowajcy, a kwestia ułożenia kabli to czysty przypadek, raz po zmianie ich "upchania w podsufitówce" było lepiej, raz gorzej. Włączona kamera i monitor jednocześnie też nie tworzą zakłóceń, jeśli zmienię kanał monitora na drugi, który jest nieużywany. Przyczyną wydaję się być zatem sygnał video, ale tylko kiedy monitor "odbiera" obraz, ale to tylko moje domysły. Nie umiem sobie poradzić z tym problemem. Dodam, że sygnał video był podawany bezprzewodowo, przez specjalne odbiorniki, ale wtedy jakość przesyłu była beznadziejna, a zakłócenia w radiu stałe i dużo dokuczliwsze. Chciałbym używać kamerki podczas jazdy, nie tylko przy cofaniu, dlatego zależy mi na rozwiązaniu problemu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Tak jak sobie to czytam to włosy na głowie stają mi beba,jak mozna tak podłaczać kamerę ?Musi sie coś takiego dziać.Główne zasilanie do kamery i monitora musi być brane z dobrego plusa,np z czarnego przewodu od zapłonu ,bedzie działać jak właczy sie zapłon cały czas,założyć mały wyłącznik ,którym sobie to wyłączysz jak bedzie nie potrzebne.W samochodzie twoim jest szyna CAN i nie można z zasilaniem wczepiać się w nią.Połączenie kamery z monitorem przewodowo wyeliminuje zakłócenia w radiu,wifi sieje i to wchodzi do radia.Mam trochę doswiadczenia w tych sprawach bo założyłem u siebie około 50 kamer w samochodach.