Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat ducato po wymianie wtryakow dalej stuka w silniku

olk 2 26 Lut 2016 19:49 1107 4
  • #1 26 Lut 2016 19:49
    olk 2
    Poziom 2  

Witam wymienilem wtryski i dalej tak samo stuka czy ktos moze wie co to za przyczyna ????

Dodano po 1 [minuty]:

Wymienilem wtryski i dalej tak samo stuka czy ktos wie co to za przyczyna ???

0 4
  • #2 26 Lut 2016 19:56
    Zygik
    Poziom 20  

Witam!Żeby wykluczyć czy to stukają wtryski w czasie pracy silnika odkręcaj po kolei rurki zasilające wtryski i jak przestanie stukać to wiesz że to ten wtrysk.Czy wymieniałeś wcześniej uszczelkę pod głowicą?

0
  • #3 26 Lut 2016 20:27
    olk 2
    Poziom 2  

Nie wymienialem uszczelki pod glowica auto nie dawno kupilem to nie wiem czy wczesniejszy wlasciciel wymienial. Kupilem ten samochud ze stukajacym silnikiem oddalem do mechanika mechanik stwierdzil ze wtrysk to je zregenerowalem i po zamontowaniu zregenerowanych wtryskow dalej tak samo stuka i silnik jak by nie rowno pracowal

0
  • #4 26 Lut 2016 20:41
    Zygik
    Poziom 20  

Witam!Miałem taki objaw jak w sklepie dali mi uszczelkę za cienką.Mam golfa 2 1,6 td silnik1V .Poprosiłem uszczelką z trzema karbami i nie sprawdzałem po symbolu czy jest to do silnika 1V.Po założeniu usłyszałem takie stukanie .I też nie wiedzialem co to.Mechanicy mówili że to żle ustawiony rozrząd albo szklanki.Przed wymianą uszczelki zmierzyłem jej grubość miała 1,6 mm.Następnie po symbolu uszczelki odkryłem ,że uszczelka jest do silnika SB.Sprowadziłem uszczelkę właściwą ,zmierzyłem grubość i miała 2mm.Po zdjęciu głowicy stwierdziłem że w pierwszym i w czwartym cylindrze zawory stukały o tłoki.Po wymianie uszczeki wszystko jest ok.I dodatkowo silnik zyskał na mocy.

0
  • #5 28 Lut 2016 22:17
    olk 2
    Poziom 2  

Czy ktos wie jeszcze jaka moze byc przyczyna ?

0