Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint FK 103 EN P.20 X/HA - Nie da się właczyć

26 Lut 2016 23:32 975 4
 • Poziom 6  
  Witam

  Niedawno w posiadanym przeze mnie piekarniku Hotpoint Ariston model FK 103 EN P.20 X/HA wystąpiła usterka polegająca na niemożliwości jego włączenia (także po resecie bezpiecznikami) a na panelu miga tylko symbol zegara.
  Żaden z przycisków nie reaguje na dotyk.
  Czy jest jakaś inna możliwość resetu tego piekarnika, ewentualnie co może być do wymiany i z jakim kosztem się wiąże.

  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  A jest on na gwarancji ? jak nie, to rozkręć go i posprawdzaj kondensatory, o ile w nim jakieś są, bo w tej dziedzinie jestem Ciemnozielony :/
 • Poziom 6  
  Niestety , nie jest już na gwarancji. Po otwarciu widać płytkę z elektroniką, nie zauważyłem jakichś śladów przepalenia itp. Może ktoś posiadający taki lub podobny piekarnik Hotpointa miał powyżej opisaną sytuacje i może coś doradzić, jakiś reset serwisowy lub co ewentualnie można dalej sprawdzić?
 • Poziom 10  
  bogdancw napisał:
  Niestety , nie jest już na gwarancji. Po otwarciu widać płytkę z elektroniką, nie zauważyłem jakichś śladów przepalenia itp. Może ktoś posiadający taki lub podobny piekarnik Hotpointa miał powyżej opisaną sytuacje i może coś doradzić, jakiś reset serwisowy lub co ewentualnie można dalej sprawdzić?  Oddaj go może do autoryzowanego punktu hotpoint, może tam coś zaradzą :D więcej ci nie mogę pomóc :cry: niestety
 • Poziom 6  
  Niestety piekarnik już poszedł na złom. Szacowany koszt naprawy w autoryzowanym serwisie był na ok 700 zł - moduł elektroniki, czas ściągnięcia z Włoch 2-3 tyg. Odradzam wszystkim piekarniki tej marki (made in Italy), dwie poważne usterki w okresie gwarancyjnym i kolejna kosztowna niedługo po zakończeniu gwarancji.

  Być może na płytce poleciał jakiś kondensator lub scalak, ale teraz sewisy zeszły na psy, chcą wymieniać całe moduły zamiast namierzyć i wymienić konkretny element z elektroniki.
  Stąd nieopłacalność napraw, możliwe że to celowa polityka producentów i prowadzi to tylko do generowania masy złomu.