Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Clio 3 1.2 TCE 2008r - Nie odpala i brak komunikacji ze ECU

27 Feb 2016 00:50 2226 5
 • Level 9  
  Witam.
  Bez powodzenia walczę z niedziałającym Clio 3. Objaw: silnik nie odpala, dioda immo zapala się na stałe, włacza się wentylator chłodnicy i brak jest komunikacji z ECU silnika. Można się połączyć a ABS, poduszkami, UCH i licznikiem ale są w nich niekasowalne błędy awari sieci multipleksowej. Podmieniony sterownik na inny w dalszym ciągu brak komunikacji. Sprawdzony oscyloskopem piny CAN we wtyczce sterownika - widać jakąś komunikację , a sygnały są symetryczne , sprawdzone również dokładnie przewody masy, zasilania i CAN dochodzące do sterownika i wszystko wygląda OK. Powoli pojawiają się siwe włosy Smile Czy winny może być UCH? Oględziny wnętrza nie nie wsbudziły zaniepokojenia. Sprawdziłęm wyjście z układu sterownika linii CAN 82C250( we wnętrzu UCH) i na wyjściu ( piny 6 i 7) spotykają się sygnały lini CAN z ABS, ECU i licznika ( sprawdzone przejście do pinów we wtyku CM ( chyba) w UCH.
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • SterControlSterControl
 • Level 39  
  Odepnij wszystko prócz sterownika bo jeżeli będzie coś innego uwalone to zdarzały się przypadki braku łączności. Albo diagnozuj sam sterownik.
 • SterControlSterControl
 • Level 34  
  Brak zasilania.
 • Level 9  
  Brak zasilania? Czyli ze UCH...bo to chyba z niego idzie zasilanie

  Dodano po 5 [minuty]:

  Moze ma ktoś schemat podłaczenia sterownika na stole?. Tam jest Siemens SIM32.
 • Level 34  
  A co z opornościami lini CAN :?: . Pomiędzy H i L powinno być 60 ohm. W przypadku CLIO III 120 ohm w sterowniku poduszek i 120 w sterowniku wtrysku. Co do zasilania to rządzi nim moduł zabezpieczeń i połączeń ( skrzynka bezpieczników i przekaźników w komorze silnika - UPC ) i myślę że o nim piszesz a nie o UCH ? Teoretycznie po włączeniu zapłonu UPC podaje zasilanie na D1 czarne złącze sterownika wtrysku . Jeśli wszystko gra zostaje włączone główne zasilanie na J1 brązowe złącze wtrysku.
 • Level 9  
  Mam schemat instalacji tyle że niestety nie ma tam dokłądnie opisego złącza ECU, i nie mam jak sprawdzić czy podawane jest zasilanie.