Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BB5 - full flash softem z bliźniaczego telefonu?

b_2 27 Lut 2016 06:30 516 4
  • #1 27 Lut 2016 06:30
    b_2
    Poziom 9  

Witam,

mam 2 nokie e6, jedna ubita przypadkiem przez Nokia Software Recovery Tool. Uruchamia się, ale nie ma imei, nie działa wifi, odrzuca karty sim.

Czy gdzieś jeszcze w kraju można zrobić full flash z przywróceniem IMEI, centrala microsoftu powiedziała że nie wspierają e6 ergo wyrzuć telefon albo sprzedaj na części.

Druga e6 jest całkowicie sprawna (softowo) tyle że po kilku zalaniach i stan ogólny mechaniczny jest raczej słaby.

I teraz pytanie, czy jest możliwość przekopiowania (nie wiem jak to nazwać prawidłowo) całości oprogramowania ze sprawnej słuchawki na tę z uwalonym softem? Powstaną w sumie da identyczne telefony, klony jakby.

Telefony są moje , legalne.

0 4
  • #2 27 Lut 2016 08:42
    tino2003
    Admin grupy GSM

b_2 napisał:
    całości oprogramowania ze sprawnej słuchawki na tę z uwalonym softem?

Nie ma takiej możliwości.

b_2 napisał:
    Czy gdzieś jeszcze w kraju można zrobić full flash z przywróceniem IMEI

Dobry serwis z odpowiednim sprzętem powinien sobie z tym poradzić, choć wszystko zależy jak to jest uszkodzone, ale tu dopiero odczyt boxem da odpowiedź.

0
  • #3 27 Lut 2016 09:11
    b_2
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź. Szkoda, myślałem, że da się to jednak przekopiować serwisowo, a tamten zamęczony telefon (dawcę) po prostu zutylizować.

Serwis mówi, że potrzebny jest full flash z przeliczeniem RPL. Żaden autoryzowany serwis Nokia/Microsoft, z którym rozmawiałem, nie jest już w stanie tego zrobić. Centrala microsoft, jak wspomniałem, również odmówiła wsparcia.

Wynika z tego, że dzięki microsoftowi telefon jest do wyrzucenia.

0
  • #4 27 Lut 2016 10:31
    blahfff
    Poziom 28  

Zdaje sie, ze MS/Nokia wylaczyli serwery uzywane do przeliczania RPL bo nawet dodatkowe serwisy juz tego nie oferuja. Problem byl taki, ze bylo to drogie a sama usterka bardzo rzadko byla wynikiem problemow z softem czy wymazania calego telefonu wiec czesto przeliczenie RPLa i tak niewiele pomagalo.

Odnosnie tej ubitej po flashu. Warto sprawdzic jaki bedzie efekt wrzucenia najnowszej dostepnej wersji bo BB5-ki bardzo nie lubia zanizania softu i potrafia sie tak wysypac. Zdarzalo sie, ze po wgraniu najnowego softu wstawaly i wszystko wracalo do normy. Ewentualnie, w BEST-cie jest opja odzyskania obszaru SIMLOCKa ze zczytanego FULLFLASHa jesli gdzies tam jest. Nie wiem czy i na ile dalo by to rade przywrocic IMEI ale sprawdzic mozna.

Takie przenoszenie softu miedzy sztukami to w sumie tylko w mediatekach da rade wykonac.

0
  • #5 27 Lut 2016 16:46
    b_2
    Poziom 9  

Tak serwery są off, ale liczyłem ze microsoft gdzieś jednak jakąś placówkę ma, która by ten telefon odpłatnie naprawiła.

Dzięki za podpowiedź z softem, faktycznie komórka miała przed flashem soft z numerem trochę wyższym (któryś tam numerek po przecinku), niż ten który teraz wgrał serwisant próbując reanimować słuchawkę. Może po przywróceniu pierwotnej/wyższej wersji coś się dobrego wydarzy. Telefon i tak nie nadaje sie do użytku (chyba że do robienia zdjęć i jako ipod) więc eksperymentowanie mu bardziej nie zaszkodzi.

pytanie czy kombinować phoenixem w domu czy szukać serwisu?

0