Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symulator rajdowy Dirt Rally, RBR na moim PC z 3 monitorami.

27 Lut 2016 07:58 852 1
 • Poziom 2  
  Witajcie, jako iż mało się znam na komputerach i pochodnych miałbym do Was kilka pytań o mój komputer i jego możliwości.
  Na codzien jeżdże na symulatorze Richards Burns Rally na pojedynczym monitorze, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałbym podłączyć 3 monitory które scalą się w jeden pulpit. Pierwsze pytanie czy jest to mozliwe z moją kartą graficzną ? czy można dołożyć w razie czego drugą zeby się nie gryzły czy ewentualnie powalczyc z adapterami jakimis ? mam z tyłu VGA,DVI oraz DISPLAYPORT.
  Drugie pyutanie to czy te parametry wystarcza aby bezproblemowo grac w Dirt rally najnowsze gta itp ?
  Trzecie pytanie to co doradzilibyscie dokupić w razie potrzeby zeby mialo to rece i nogi a jakosc byla na tyle wystrczajaca aby mozana bylo swobodnie na nim grac :) z góry ardzo dziękuje oraz zostawiam charakterystyke mojego komputera pozdrawiam !

  System Model: HP Compaq Pro 6300 SFF
  BIOS: Default System BIOS
  Processor: Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz (4 CPUs), ~3.2GHz
  Memory: 10240MB RAM
  Available OS Memory: 10114MB RAM
  Page File: 3340MB used, 16886MB available
  Windows Dir: C:\Windows
  DirectX Version: DirectX 11
  DX Setup Parameters: Not found
  User DPI Setting: Using System DPI
  System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
  DWM DPI Scaling: Disabled
  DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit Unicode

  Graphics
  Card name: Intel(R) HD Graphics 2500
  Manufacturer: Intel Corporation
  Chip type: Intel(R) HD Graphics Family
  DAC type: Internal
  Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_0152&SUBSYS_339A103C&REV_09
  Display Memory: 1696 MB
  Dedicated Memory: 64 MB
  Shared Memory: 1632 MB
 • Poziom 15  
  Nie chciał bym przedstawić się jako ekspert w tej dziedzinie, jednak pamięataj, że musisz się liczyć z kilkoma podstawowymi faktami tutaj.

  Zakładając, że grasz w rozdzielczości FullHD (1920x1080) wszystko potrafi działać płynnie, to rozszerzając ekran tak na prawdę zwiększa on swoją rozdzielczość w szerokości x3, w praktyce osiągasz rozdzielczość (5760 x 1080) a co za tym idzie zapotrzebowanie na pamięć (sporo do góry na tekstury) oraz obliczenia GPU nie wspominająć o wyższym transferze na magistrali PCI, przeważnie karty pozwalające posiadają dosyć mocne GPU (HD 2500 się do nich nie zalicza) i dedykowaną pamięć w okolicach 3GB(i więcej). Jednym słowem w obecjen konfiguracji nie uda CI się osiągnąć za wiele. poza tym sprzętowo gragika musi posiadać dedykowany DAC (przeażnie mają tylko 1 pozwalający na wyświetlanie obrazu na 2 monitorach) do drugiego zestawu monitorów (trzeci/czwarty).

  Możesz trochę zmniejszyć wymagania zmniejszając jakość wyświetlania detali i rozdzielczość ale i tak nie uda Ci się na tej karcie graficznej nic osiągnąć. o podłączeniu dodatkowych monitorów (czy to poprzez adaptery czy bezpośrednio) pod gniazddo USB do celów innych niż wyświetlanie prostych grafik 2D (typu pulpit czy przeglądarka) to szczerze mija się z celem.

  Widzialem na ebay juz po 70-100 GBP najtańsze grafiki dające możliwość grania w 3D z serii Nvidia, lub tańsze ATi jednak te tańsze modele mają po 768MB - 1.25GB pamięci i raczej dedykowane są do inych zastosowań niż gry i tutaj za wiele też nie osiągniesz.

  Bez inwestycji się nie obejcie, efekty potrafią być zapierające dech w piersiach (zwłąszcza przy wyświetlania obrazu np na 3 projektorach itp. Ale tdo tego musisz mieć możliwość rozbudowy - czyt. stacjonarny komputer PC jest niezbędny. Niewiele laptopów ma możliwość sprzętowego podłączenia takiej karty lub wbudowaną już taką kartę, ale zapomnij o takim rozwiązaniu gdyż za jego cenę stać cię będzie już na dobrej klasy samochód.

  za pomocą hasła surround screen w youtube spróbuj sobie zobaczyć o co chodzi, Nvidia nazywa to chyba Nvidia surround video, a ATI EyeFinity

  Poczytaj o faktycznych wymaganiach i pamiętaj, ze nie wszytskie gry obsługują grę 3d, oraz takie rozdzielczości.