Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FIAT PUNTO 2 1.2 8V - Nie działa nawiew i włączają się pozycje

27 Feb 2016 09:43 2508 7
  • Level 6  
    Fiat Punto 2 1.2 8V

jestem nowy na forum więc z góry przepraszam jeżeli coś nie tak zrobiłem.
    W moim punto pojawił się problem z nawiewem. Nadmieniam że nie ma reguły kiedy działa a kiedy nie. Sprawdziłem bezpiecznik jest ok. Nie może być również rezystor gdyż wszystkie prędkości nawiewu działają sprawnie. Problem jest w tym że wentylator działa kiedy chce. Czasami dwa dni nie działa potem samochód stoi dwa dni nieruszany i wentylator działa lub odwrotnie. Dodatkowo dziwne jest to że gdy wentylator nie działa gdy zapałem światła nie działa też podświetlenie przełączników od nawiewu oraz gdy przekrecam pokrętło prędkości dmuchawy wiatrak się nie załącza ale za to włączają się pozycje i podświetlenie deski. Nie wiem w czym może być problem. Czy macie jakieś sugestie?Dzięki
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 24  
    Sprawdź czy kostki są dobrze wpięte i nie zaśniedziałe.
  • Level 6  
    wszystko sprawdzone i oczyszczone było. Działało przez dwa tygodnie bez zarzutu aż do teraz.dlatego zglupialem już bo nie wiem co to
  • Level 27  
    Nie pamiętam jak jest w 2 ale w 1 wypalało sie złącze w przełączniku zespolonym, co skutkowało w różnych autach różne problemy np. Brak dmuchawy, ogrzewania tylnej szyby, świateł pozycyjnych i mijania, sprawdził bym przełącznik pod kierownicą i kostkę stacyjki na początek.
  • Level 6  
    To co mogłem sam to sprawdziłem ale w końcu musiałem odstawić auto do mechanika i diagnoza z jego strony to moduł sterujący. Czy jest to możliwe?
  • Level 27  
    Jaki moduł sterujący???? Takowy jest w puncie??? No chyba że ów mechanik mówi na rezystor moduł sterujący!!!
  • Level 31  
    dumbo6 wrote:
    Fiat Punto 2 1.2 8V

. Dodatkowo dziwne jest to że gdy wentylator nie działa gdy zapałem światła nie działa też podświetlenie przełączników od nawiewu oraz gdy przekrecam pokrętło prędkości dmuchawy wiatrak się nie załącza ale za to włączają się pozycje i podświetlenie deski.i

To by sugerowało brak masy na wtyczce panelu przełącznika , pewnie wypalona.
  • Level 6  
    Generalnie problem został już usunięty. Przepalony okazał się kabel w kostce pod kokpitem. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.