Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FIAT PUNTO 2 1.2 8V - Nie działa nawiew i włączają się pozycje

dumbo6 27 Lut 2016 09:43 768 7
  • #1 27 Lut 2016 09:43
    dumbo6
    Poziom 3  

Fiat Punto 2 1.2 8V

jestem nowy na forum więc z góry przepraszam jeżeli coś nie tak zrobiłem.
    W moim punto pojawił się problem z nawiewem. Nadmieniam że nie ma reguły kiedy działa a kiedy nie. Sprawdziłem bezpiecznik jest ok. Nie może być również rezystor gdyż wszystkie prędkości nawiewu działają sprawnie. Problem jest w tym że wentylator działa kiedy chce. Czasami dwa dni nie działa potem samochód stoi dwa dni nieruszany i wentylator działa lub odwrotnie. Dodatkowo dziwne jest to że gdy wentylator nie działa gdy zapałem światła nie działa też podświetlenie przełączników od nawiewu oraz gdy przekrecam pokrętło prędkości dmuchawy wiatrak się nie załącza ale za to włączają się pozycje i podświetlenie deski. Nie wiem w czym może być problem. Czy macie jakieś sugestie?Dzięki

0 7
  • #2 27 Lut 2016 09:50
    marseluss_2009
    Poziom 24  

Sprawdź czy kostki są dobrze wpięte i nie zaśniedziałe.

1
  • #3 27 Lut 2016 10:24
    dumbo6
    Poziom 3  

wszystko sprawdzone i oczyszczone było. Działało przez dwa tygodnie bez zarzutu aż do teraz.dlatego zglupialem już bo nie wiem co to

0
  • #4 27 Lut 2016 10:31
    jawiczka
    Poziom 27  

Nie pamiętam jak jest w 2 ale w 1 wypalało sie złącze w przełączniku zespolonym, co skutkowało w różnych autach różne problemy np. Brak dmuchawy, ogrzewania tylnej szyby, świateł pozycyjnych i mijania, sprawdził bym przełącznik pod kierownicą i kostkę stacyjki na początek.

0
  • #5 02 Mar 2016 22:08
    dumbo6
    Poziom 3  

To co mogłem sam to sprawdziłem ale w końcu musiałem odstawić auto do mechanika i diagnoza z jego strony to moduł sterujący. Czy jest to możliwe?

0
  • #6 03 Mar 2016 03:55
    jawiczka
    Poziom 27  

Jaki moduł sterujący???? Takowy jest w puncie??? No chyba że ów mechanik mówi na rezystor moduł sterujący!!!

0
  • #7 03 Mar 2016 06:10
    abart64
    Poziom 26  

dumbo6 napisał:
    Fiat Punto 2 1.2 8V

. Dodatkowo dziwne jest to że gdy wentylator nie działa gdy zapałem światła nie działa też podświetlenie przełączników od nawiewu oraz gdy przekrecam pokrętło prędkości dmuchawy wiatrak się nie załącza ale za to włączają się pozycje i podświetlenie deski.i

To by sugerowało brak masy na wtyczce panelu przełącznika , pewnie wypalona.

0
  • #8 19 Sie 2016 19:46
    dumbo6
    Poziom 3  

Generalnie problem został już usunięty. Przepalony okazał się kabel w kostce pod kokpitem. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo