Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo 2002r - Błąd No Can Network Visteon CD

paul66 27 Feb 2016 13:11 4557 4
    paul66
    Level 8  
    Witam, kupiłem Fiata Stilo z niedziałającym radiem CD Visteon. Objawia się to napisem na wyświetlaczy NO CAN NETWORK, odlicza od 5 do 0 i koniec. Naczytałem się na różnych forach o tym, ale nic nie pomaga.

Zrobiłem:
    -kable w kostce ISO CAN A i CAN B są na swoim miejscu, pin 1 i 3,
    -odłączałem akumulator w celu zresetowania komputera,
    -sprawdziłem wszystkie bezpieczniki,
    -po przytrzymaniu przycisków 1 i 6 gra jakieś radio i pokazuje numery firmware itd. po czym pokazuje NO CAN NETWORK,

Poprzedni właściciel twierdzi, że po prostu pewnego dnia przestało grać. Co może być jeszcze nie tak? Czy da się jakość obejść CAN NETWORK? Proszę o pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    LWD11
    Level 31  
    Witam, zakładając że w aucie jest wszystko na swoim miejscu to w radiu siedzi tja1054 odpowiadający za komunikacje CAN, duże prawdopodobieństwo że się uszkodził.
    paul66
    Level 8  
    Opłaca się to naprawiać? Kto mógł by mi to zrobić?
    adams
    Level 24  
    Najpierw wypadałoby sprawdzić w czym problem, radio ewentualnie auto. Podłącz swoje radio w innym aucie, lub inne radio u Ciebie.
    paul66
    Level 8  
    Problem rozwiązany :) Kolega LWD11 zaproponował że naprawi radyjko, wysłałem paczkę z radiem, okazało się że trafnie zdiagnozował uszkodzenie TJA1054, naprawił i dziś radyjko do mnie wróciło :D Wszystko działa jak powinno, także polecam kolegę na przyszłość :)