Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kina domowego z telewizorem.

mateuszs2 27 Lut 2016 15:49 912 11
  • #1 27 Lut 2016 15:49
    mateuszs2
    Poziom 4  

Witam! Mam problem. Zakupiłem kino domowe Denon AVR-X520BT i mam problem z połączeniem go do telewizora LG 43LF510V. Dźwięk w ogóle nie chce się odtwarzać w kinie, odtwarza się tylko w głośnikach telewizora.
    Urządzenia są podłączone ze sobą kablem HDMI, nie działało. Później próbowałem HDMI i czincze (różnie kombinacje) i też nic nie wyszło...
    Potem podłączyłem kable HDMI tak jak na początku do amplitunera, potem do tego amplitunera podłączyłem(wejście kabla pod nazwą Blu-ray) , kablem HDMI laptop. Obraz pokazał się na ekranie TV a dźwięk był już w głośnikach kina...
    Co mam zrobić żeby dźwięk szedł z telewizora do kina? (chociażby podczas oglądania TV był dźwięk w głośnikach kina)?
    Dodam, że takie funkcje jak Bluetooth czy FM działa bez zarzutu...

Proszę o pomoc.

0 11
  • #3 27 Lut 2016 16:26
    mateuszs2
    Poziom 4  

Kurcze właśnie u mnie w TV nie ma tego wejścia optycznego :( lipa taka...

BTW.
    Dodam też że u mnie nie ma czegoś takiego w ustawieniach dźwięku jak: "wyjście dźwięku" a w instrukcji obsługi jest coś o tym napisane :(

0
  • #4 27 Lut 2016 16:37
    piotrek22101
    Poziom 39  

Mały drobiazg ale jednak. Trzeba w tv szukać.

0
  • #5 27 Lut 2016 16:39
    mateuszs2
    Poziom 4  

Czyli jeśli nie ma u mnie w telewizorze tego wyjścia optycznego to musze kupić nowy z takim wyjściem? :/

0
  • #6 27 Lut 2016 16:40
    piotrek22101
    Poziom 39  

Może w tv jest jakieś ustawienie albo inne wyjście z którego da rady audio pobrać.

0
  • #7 27 Lut 2016 16:44
    mateuszs2
    Poziom 4  

właśnie próbowałem z czinczami ale też za bardzo nie wiem jak tam podłączyć... mam 3 kolory, czerwony, jasny niebieski i zielony... ehh

0
  • #9 27 Lut 2016 17:04
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Sam TV ma dość ograniczone możliwości odbioru dźwięku poprzez zestaw zewnętrzny audio. Dlatego, podejrzewam, że jedyne, co Tobie pozostanie, to zakładając, że odbierasz sygnał poprzez wewnętrzny tuner TV, gniazdo eurozłącza. W tym celu proszę połączyć gniazdo EURO w TV LG 43LF510V z wejściem audio w kinie domowym Denon AVR-X520BT. Do tego celu potrzeby jest przewód takiego typu, jak poniżej:
    Połączenie kina domowego z telewizorem.
    Z uwagi, że nie ma pewności, czy w TV całe gniazdo EURO jest podłączone, może się zdarzyć, że tą drogą również nie uzyskasz dźwięku na zestawie kina domowego. Dlatego, najwyżej będziesz stratny cenę przewodu o którym napisałem wcześniej. O ile sygnał do TV podajesz poprzez zewnętrzny dekoder, to można wykorzystać istniejące gniazdo sygnału cyfrowego audio w tymże dekoderze i połączyć z kinem domowym. Jednak nie wspominasz, jak odbierasz sygnał telewizyjny, dlatego jest to tylko wariant domyślny. Pozdrawiam.

0
  • #10 27 Lut 2016 17:18
    mateuszs2
    Poziom 4  

w tej chwili korzystam tylko z kanałów naziemnej telewizji. więc mam podłączoną tylko anteną aby móc odebrać sygnał

0
  • #11 27 Lut 2016 17:28
    leszekpo59
    Poziom 26  

W tej sytuacji rozważ układ połączeń, który Tobie podałem wcześniej. Jednak, jak pewnie się domyślasz, będzie to tylko sygnał analogowy stereo.

0
  • #12 27 Lut 2016 17:31
    piotrek22101
    Poziom 39  

Lepszy taki niź żaden jak to mówią. :-) kiedyś będzie lepszy.

0