Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo - Wentylator chłodnicy po zmianie BCM i ECU

27 Feb 2016 17:04 1896 6
 • Level 10  
  Witam. Auto jest po wymianie ECU i BCM. Niestety po zakodowaniu wszystkiego okazało się, że wentylator chłodnicy w aucie miałem podłączony poprzez sterownik wentylatorów, a w nowym module jest poprzez przekaźniki i teraz pytanie do Was. Czy posiada ktoś dobrze opisany schemat dla 1.9JTD 2003r. w wersji z sterownikiem wentylatorów i w wersji z przekaźnikami, aby to jakoś przerobić. Znalazłem coś takiego, lecz wersja na przekaźniki jest dla motoru 1.4 i pewnie pinout sterownika silnika się różni. Mógłby ktoś nakierować?
 • Helpful post
  VAG group specialist
  Masz na PW. oba schematy.
 • Level 10  
  Dziękuję bardzo za pomoc i schematy, lecz niestety na schemacie nie ma podanych nr pin przy ECU. Schematy na którym jest pokazane ECU są od wersji z modułem wentylatorów więc wychodzi tylko jeden przewód, a dla wersji z przekaźnikami nie ma schematu z rozrysowanymi pinami ECU. Dla zrozumienia problemu dodaję załącznik( jakie piny przy A35 ).
 • VAG group specialist
  Dobrze powiedz mi która wersja silnika szła po przekaźnikach to Ci podeśle, bo wszystkie przejrzałem i nie znalazłem.. podaj oznaczenie z tego silnika na przekaźnikach.
 • Level 10  
  Nie mam dostępu do tego silnika, bo mam tylko ecu i bcm od niego, które nie ja załatwiałem. Z tego co wyczytałem to do 06/2003r. w stilo była instalacja na module wentylatorów , a od 07/2003 na przekaźnikach.
 • Moderator of Cars
  Ala numer na ECU masz.
 • Level 10  
  Udało mi się znaleźć, które to przewody. Dla potomnych ( rs - to pin 30 ECU, a ge/rt - to pin 14 ECU). Dziękuję za pomoc.