Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwertorowa Most model Ponte 185 uszkodzony kondensator na płycie

27 Lut 2016 17:54 1785 8
  • Poziom 10  
    Witam

Mamy w inwert Most Ponte 185 , uszkodzeniu uległ kondensator
    niestety jest mocno nadpalony i nie znam jego wartości:

Bardzo proszę o schemat do tej spawarki
    albo podanie wartości tego kondensatora

pisze na nim 70 mF ale jest wcześniej takie zadrapanie i nie mam
    pojęcia może być np. 470 ..

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Jaka jego wielkość, gabaryty? Dla mnie to 70uF/400V! Można dać 68uF.
  • Poziom 10  
    Wysokość około 55 mm
    średnica 35 mm
  • Poziom 20  
    Jeżeli kondensator znajduje się przy mostku prostowniczym (z tego co widzę to na 99% tak) to jest to 470µF/400V i taki ma być, ewentualnie o większej pojemności. Poza tym taki kondensator rzadko pada sam z siebie, sprawdź czy któraś dioda w mostku nie ma zwarcia.

Poza tym 70µF to jeszcze nigdy nie spotkałem.
  • Poziom 10  
    Hmm no są 70 70µF a mostek fakt sam z siebie dziwne zobaczę ale wartość kondensatora jednak nie daje mi spokoju żeby jakiś schamat dane nic kurde nie ma w necie :(

• VIP Zasłużony dla elektroda
    ukixx napisał:
    Jeżeli kondensator znajduje się przy mostku prostowniczym (z tego co widzę to na 99% tak) to jest to 470µF/400V i taki ma być, ewentualnie o większej pojemności. Poza tym taki kondensator rzadko pada sam z siebie, sprawdź czy któraś dioda w mostku nie ma zwarcia.

Poza tym 70µF to jeszcze nigdy nie spotkałem.

Co do pojemności to zgoda. Co do faktu, że Kolega tego samoistnego uszkodzenia tej pojemności, to stanowczo stwierdzam zgodnie z moją wieloletnią praktyką miałem takie przypadki i to kilka razy!
  • Pomocny post
    Specjalista - spawarki
    Są to kondensatory 470 mikro faradów.400 lub 450V. A takie uszkodzenia występują najczęściej przy zbyt wysokim napięciu zasilania ,np agregat prądotwórczy - kiepski. Kaz
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Z obrazka wynika, że są tam dwa kondensatory filtru głównego.
    Jeden ciśnienie rozniosło, a drugi jeszcze stoi (obok). Wymienić należy obydwa.
    Te kondensatory bardzo mocno nagrzewają się w trakcie pracy z dużymi prądami spawania, dostają dużej upływności - stąd takie usterki. Radze zastosować 470µF/450V, wąskie i wysokie, takie wykonania mają z reguły mniejszy ESR.
  • Poziom 10  
    Wymieniłem oba kondensatory, zakupiłem wg. porady wyższe.
    Jest ok.