Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Mastercook Wrozamet - niski opór

misiu86 27 Lut 2016 19:32 747 3
  • #1 27 Lut 2016 19:32
    misiu86
    Poziom 13  

Witam,

podczas działania piekarnika elektrycznego kuchenki Mastercook Wrozamet (niestety nie jestem w stanie podać modelu) przy wtyczce przedłużacza można było usłyszeć ciągłę, ciche buczeniea, a kabel przedłużacza oraz wtyczka były nagrzane.
    Sprawdziłem miernikiem opór pieca (mierzony na bolcach wtyczki) i wyszło 22Ω.
    Nie miałem nigdy wcześniej do czynienia z naprawą sprzętu AGD i nie wiem czy jest to normalna wartość czy któryś z elementów powoduje zwarcie.

pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc,
    Michał

• #3 27 Lut 2016 20:17
    misiu86
    Poziom 13  

Kuchenka wygląda tak:
    Nie znalazłem nigdzie tabliczki, musi być umieszczona z tyłu, a tam nie mam dostępu - musiałbym zdemontować meble.

Jak zauważyłem górna grzałka ma 900W, jest jeszcze dolna i z tego co mi wiadomo, ma ona większą moc. Czyli 2000W wydaje się możliwe.

Czy w takim przypadku - 2000W, 22Ω - buczenie przy wtyczce i nagrzewania kabla to jest normalna rzecz?

• #4 27 Lut 2016 21:13
    skryn
    Admin grupy AGD

misiu86 napisał:
    Kuchenka wygląda tak:
    Nie znalazłem nigdzie tabliczki, musi być umieszczona z tyłu, a tam nie mam dostępu - musiałbym zdemontować meble.

Jak zauważyłem górna grzałka ma 900W, jest jeszcze dolna i z tego co mi wiadomo, ma ona większą moc. Czyli 2000W wydaje się możliwe.

Czy w takim przypadku - 2000W, 22Ω - buczenie przy wtyczce i nagrzewania kabla to jest normalna rzecz?

Normalna rzecz. Zmień przedłużacz, jeśli nie chcesz mieć pożaru w domu. A najlepiej wezwij elektryka, co Ciebie pouczy.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo