Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] ASUS F5Z series - Asus nie chce się włączyć (jest zawirusowany??)

motyl93 27 Feb 2016 19:56 960 4
    motyl93
    Level 9  
    Cześć. Piszę do was, bo mój Asus F5Z series AP036 nie chce się uruchomić. Mam zainstalowany Windows XP. Słychać tylko dźwięk uruchomienia i że pracuje wentylator, świeci się też kontrolka od baterii, ale ekran jest cały czas czarny.

Dodam, że poprzednie zamknięcie komputera było bez żadnego problemu.

Natomiast od jakiś 3 miesięcy co jakieś piąte włączenie laptop miał problemy ze startem (słychać było wtedy dwa razy ten dźwięk uruchomienia - po prostu gdy włączałam komputer - startował dwa razy). Albo np. pomimo normalnego zamknięcia systemu przy kolejnym włączaniu komputera pokazywał się czarny ekran z opcjami: uruchom w trybie awaryjnym, uruchom normalnie itp. Klikałam wtedy uruchom normalnie i działał bez problemów.

Dodam, że kiedyś, około rok/pół roku temu już miał tak, że nie chciał się włączyć. Komputer po kilku (2-3? ) dniach "sam" się naprawił i zaczął normalnie chodzić. Tym razem minął już tydzień i dalej nic.

Zastanawiam się czy to może być przez jakieś wirusy? Bo pamiętam że chyba zarówno przy tej pierwszej usterce jak i teraz pobierałam coś z internetu.

A jeśli to nie wirusy, to co może być mojemu laptopowi? I ile może kosztować ewentualna naprawa?

Póki co nie mam za bardzo możliwości zrobić memtest bo nie mam żadnego wolnego pendriva ani płytki, a ta konfiguracja nie wiem jaka jest...
    11111olo
    Level 42  
    Na zewnętrznym monitorze jest obraz?
    czasnaczok
    Level 26  
    To na pewno nie wirus. Wszystko wskazuje na uszkodzenie mostka północnego. Naprawa od 250 do nawet 400 (zależy od serwisu). Laptop nie jest tyle wart.
    EDIT:
    Ale masz obraz za każdym razem?
    japycz321
    Level 26  
    Jeśli nie widzisz logo Asusa przy uruchamianiu to jest to usterka sprzętowa,a nie wirusy. Po objawach pasuje na matrycę, taśmę lub płytę główną. Chyba że widzisz logo, wtedy to kwestia oprogramowania, i można walczyć samemu dalej.
    motyl93
    Level 9  
    Dziękuję za pomoc