Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

:( - Nie działająca klawiatura w biosie + cmos checksum error

Bastek155 28 Feb 2016 00:03 1035 1
    Bastek155
    Level 9  
    Witam
    Ostatnio chciałem zrobić format komputera bo się mocno zaśmiecił .
    Uruchomilem ponownie by zbootwac z pendriva i okazalo sie ze nie mogę się poruszać po biosie, tak samo jak wyskoczyło czy uruchomic w trybie awaryjnim czy normalnie , też nie mogłem ruszyć ani w dół ani w górę . Bios da sie uruchomic klawaiturą usb , PS2 nie udało mi się . poczytalem ze reset biosu cos moze pomóc . Zresetowałem i doszedł do tego błąd "cmos checksum error press f1 to continue press del to setup" i jestem w czarnej ... :C Nie moge teraz nawet dojść do pulpitu bo należy coś wcisnąć. Jakieś pomysły ? Płyta głowna to nforce4m-a , jak potrzeba coś jeszcze to mówcie :( Bateryjkę wymienialem z 2 komputera i to samo .
    EDIT:
    1 Zasilacz Modecom 400W ATX 12V 2.2
    Radeon x1650Pro Dual Link DVI 256 MB DDR2 (128-bit)
    NForce 4M-A V3.0
    Wersje biosu podam poźniej
    Good Ram DDR2 2gb PC2-6400 DIMM x3
    Nie posiadam miernika w domu, napiec nie posprawdzam .
    Kupie nową baterię i dam znać czy coś sie zmieniło .
    Ale w moim standardowym komputerze bateria działa bez zarzutów, robiłem reset na moim komputerze i wszystko było okej , tutaj głownym problemem jest ta nie działajaca klawiatura w biosie :/ Dodam ze sprawdzałem ją i wszystko z nią w porządku
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Bastek155 wrote:
    Zresetowałem i doszedł do tego błąd "cmos checksum error press f1 to continue press del to setup"

Bastek155 wrote:
    Bateryjkę wymienialem z 2 komputera i to samo .

Jesteś pewien że bateria z drugiego komputera jest dobra?
    Mierzyłeś jej napięcie? Ile wynosi?

Wymień baterię na sprawną, podłącz klawiaturę pod PS/2, wejdź w Bios, poszukaj opcji USB Legacy Support- zmień na "Enabled", po czym ustaw bootowanie z USB na 1 miejsce, uruchom ponownie komputer.
    Możesz teraz podłączyć klawiaturę pod USB, powinna działać.