Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik oświetlenia + czujnik ir. Jak połączyć 2 wyłączniki z 1 odbiornikiem?

doman999 28 Lut 2016 02:34 861 1
  • #1 28 Lut 2016 02:34
    doman999
    Poziom 1  

Potrzebuję pomocy fachowca od elektryki. Znalazłem wyłącznik z czujnikiem ir altori ir-1 typ HJ-KZQ002A
    Wyłącznik oświetlenia + czujnik ir. Jak połączyć 2 wyłączniki z 1 odbiornikiem?
    Czy jest możliwość podłączenia dwóch czujników ir do jednego wyłącznika lub równolegle podłączenie dwóch wyłączników z czujnikami? 

Mam jedno źródło zasilania 230V i jeden odbiornik (lampa oświetlajaca szafę dwudrzwiową - również 230V). Włączenie lampy chcę uzależnić od otwarcia drzwi tzn.: otworzenie drzwi nr 1 powoduje włączenie lampki lub otworzenie drzwi nr 2 rowniez powoduje włączenie lampki. Oczywiście trzecia możliwość jest taka że otwarte są jednocześnie drzwi 1 i 2 - lampka powinna świecić. Mam już wyłącznik zbliżeniowy ir-1, który włącza lampkę po otwarciu drzwi nr 1. Chciałbym żeby otwarcie drzwi nr 2 również  właczało oświetlenie i zastanawiam się nad zakupem drugiego czujnika j.w. - czy da się to jakoś połączyć? Czy potrzebuję jakieś dodatkowe przekaźniki? Może ktoś poratuje jakimś schematem. A może ktos widział do kupienia wyłącznik z dwoma czujnikami IR? Z góry dziękuję.

0 1