Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi ESAM 5500 - nie spienia mleka

28 Lut 2016 14:03 5400 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Posiadam ekspres do kawy Delonghi ESAM 5500. Niestety jest on już po gwarancji. Ostatnio ekspres przestał spieniać mleko i robić cappuccino. Po wciśnięciu przycisku cappuccino, wyskakuje komunikat czekaj i nic dalej się nie dzieje.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Proszę o pomoc jeżeli usterka jest znana.

Pozdrawiam,
    Piotr

Dodano po 4 [godziny] 25 [minuty]:

Witam

Sprawdzałem napięcie do grzałki pary i go nie ma. Podczas testu wszystko działa oprócz parownika ( vaporizor). Gdzieś na forum niemieckim było napisane że pada bezpiecznik termiczny. Czy ktoś z forum wiem może gdzie on się znajduje? Jak sprawdzić czy to wina grzałki czy bezpiecznika?

Pozdrawiam,
    Piotr

Dodano po 2 [minuty]:

Temat jest opisany na forum :

http://www.kaffee-welt.net/index.php/Thread/1...er-aber-kein-Dampf-Ventile-klacken-beim-Test/

Pozdrawiam,
    Piotr
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam
    spalony bezpiecznik (dolny) to ten biały prostokąt na grzałce to skutek a nie przyczyna
  • Poziom 2  
    Witam,

Sprawdziłem dwa bezpieczniki, jeden nie przewodził ale go poprawiłem i zaczął przewodzić, lecz nadal spienianie nie działa. Wygląda na to jakby prąd w ogóle nie dochodził do grzałki. Co może powodować jeszcze problem?

Pozdrawiam,
    Piotr
  • Poziom 2  
    Witam,

Okazało się że na płycie głównej były zwarte dwie wsuwki metalowe więc powodowało to zwarcie. Spienianie działa ale spienia bardzo mało mleka.

Gdzie szukać przyczyny, czy sprzęgło spieniacza może to powodować? Czy ktoś miał może podobne objawy?

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Spienia tyle ile jest zaprogramowane.
  • Poziom 2  
    Da się zaprogramować, żeby spieniało więcej mleka?